Philips’ten Uyuyamayanlar İçin Yeni SmartSleep Çözümü

Fahri Gün 10 Oca 2018 Teknoloji 619  0

Philips, uyku sorunu çekenler için oldukça faydalı olabilecek teknolojik bir ürün tanıttı. Söz konusu ürünün ismi SmartSleep ve uyku sorunu çözmede büyük ölçüde yarar sağlıyor.

Teknoloji dünyasının popüler markalarından Philips, görünüşü bir bandanayı andıran SmartSleep adındaki yeni ürününü tanıttı. Önümüzdeki Mart ayında satışa sunulması beklenen ürünün fiyatı 400 Dolar.

SmartSleep’in temel özelliği beyaz ses çıkarması. Bu ses, insanların uykuya geçiş evresini çok daha hızlandırıyor. Özellikle uyku sıkıntısı yaşayan kişiler için bir çözüm olacağı düşünülen SmartSleep’i aynı zamanda herhangi bir uyku rahatsızlığı olmayan, sadece uykuya olduğundan daha erken dalmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

SmartSleep’in tek işlevi bununla sınırlı değil. Ürün siz uyurken beyninizin verilerini kaydedip akıllı telefonunuza gönderiyor. Haliyle kablosuz iletişim için gerekli iletişim özelliklerini içerisinde barındırıyor. İletişim kuracağı cihazların da akıllı telefonlar gibi komplike cihazlar olması gerekiyor.

Philips tarafından ortaya konulan iddiaya göre bu cihazı kullananların uyku kalitesi de ciddi anlamda yükselecek. Belirtilene göre üründeki beyaz ses kişinin uyku derinliğine göre değişkenlik gösteriyor. Yani mesela kişi derin bir uykuya dalmışsa SmartSleep cihazı da beyaz sesi ona göre daha yavaş ve ritimli bir şekilde çıkarıyor.

Philips bu iddiasını küçük gruplar üzerinde yapılan testlerin sonuçlarıyla kanıtladığını da belirtti. İfade edilene göre bu ürünü kullanan yetişkinlerin hafızasında iyileşmeler oluyor. Hafıza güçlenmesini ve sağlıklı uykuyu sağlıyor.

Ürünün ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı belirsizliğini koruyor. Ancak fiyatının 400 Dolar olduğu ve Türkiye’deki yüksek vergilendirme oranları düşünülürse satışa çıkarılsa bile 2000 TL civarı bir piyasası olacağını tahmin ediyoruz. Haliyle Türkiye’de yaygınlaşması şu an için epey zor gözüküyor.

 

Etiketler: ,
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)