Petal Search Arama Motoru Çıktı

Fahri Gün 21 Ara 2020 İnternet 159  0

Huawei şirketi kendi arama motoru Petal Search’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyordu ve en sonunda sundu. İşte habere ilişkin detaylar…

Google ile Huawei arasında meydana gelen krizin ardından Huawei şirketi kendi arama motorunu piyasaya sürebilmek için kolları sıvamıştı ve bu doğrultudaki somut hamlesi olan Petal Search ile karşımıza çıktı. Petal Search arama motoru iki farklı internet sitesi domaini ile geliyor. Bunlardan biri petalsearch.com olacakken diğeri henüz açıklanmadı.

Haberler, Resimler gibi alt kategorileri olacak

Petal Search arama motorunda Tümü seçeneği haricinde Alışveriş, Haberler, Resimler, Uygulamalar türünden başlıklara da yer verilecek. Bu doğrultuda tıpkı Google gibi bir hizmet anlayışı ile gelecek olan Petal Search arama motoru sade bir tasarım yapısı ile gelecek ancak çok sayıda fonksiyona sahip olacak.

Standart bir arama motoru deneyimi sunacak

Petal Search arama motorunun şu an için bilgisayarda sabit bir versiyonu yok ancak tasarımı ve algoritması hakkında fikir sahibi olabilmek mümkün gözüküyor. Bu bağlamda Petal Search’ın Google benzeri bir hizmet sunacağının, büyük bir farklılık ve yenilik getiremeyeceğini söyleyebiliriz ancak tabii kesin konuşmak için henüz oldukça erken.
Etiketler:
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)