Performansa Göre En İyi 5 UHD (4K) TV

NETHANESİ 22 Haz 2017 Teknoloji 768  0

Tüplü televizyonların tamamen mazide kaldığı, yeni nesil tarafından hiç bilinmeyen ve sağda solda antika süs eşyası olarak görmeye başladığımız bu devirde, televizyonun görüntü kalitesi açısından üst düzey performans sağlaması son derece sıradan bir şeymiş gibi. Ancak yine de unutulmaması gereken bir şey var ki, o da üst düzey görüntü kalitesi verdiğini söyleyen bir televizyonun, ne kadar bu niteliğe sahip olduğu. Evet, artık tüm televizyon markaları 4K görüntü performansına sahip binlerce TV üretiyor ama bazıları şüphesiz diğerlerinden çok daha iyi. 4K TV karşılaştırma, kesinlikle televizyon alınmadan önce yapılması gerekiyor. Aksi taktirde kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabiliriz.

En İyi Televizyon 2017

2017 yılı itibariyle, performansa göre en iyi UHD yani 4K görüntü hizmeti veren ilk 5 TV aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Tabii bu sıralama günümüz teknolojik şartlara göre kesinlikle her an değişiklik gösterebilir.

  1. İlk sırayı, “Samsung KS9500 Serisi” almaktadır. “Samsung’un amiral gemisi” tabiri ile nitelendirilen bu seri, sadece UHD değil SUHD olarak da tanımlanan, kavisli ve gerçek 4K deneyimini sunan akıllı bir televizyon.
  2. İkinci sırayı, “LG E6 Oled” almaktadır. Ultra HD Premium sertifikasına sahip yüksek prestijli bu TV, kontrast, renk, parlaklık ve mükemmel siyahlık ile size sinematik bir seyir imkanı sunmakta.Daha gerçekçi bir görüntü için mükemmel siyaha ulaşan LG E6 Oled, sinematik renk sergiliyor. Sinema tutkunları için hayli göz kamaştırıcı bir seyir zevki sunmakta. 8,3 milyon piksele sahip nefes kesen bir netlikle 4K’nın inanılmaz büyüsüne sizi de dahil edecek.
  3. Üçüncü sırayı, “Sony KD-75XE9005” almaktadır. 4K’nın muhteşem görüntüsünü sizlere sunmak için siyahları daha siyah, parlaklığı da daha parlak bir hale getiren bu TV, gerçekliği harika bir kontrast ile yakalayabiliyor.
  4. Dördüncü sırayı, “Panasonic DX802” almaktadır. Rakipleri gibi üst düzel 4K deneyimi imkanı sunan Panasonic DX802, rakiplerine nazaran biraz daha uygun olmasıyla göze çarpmaktadır. Diğerlerine nazaran daha şık bir ve farklı bir görünüme sahip. Parlak metalik bir kaplama ile son derece estetik ve modern görünüyor. Ses çıkışı ayrı bir ses çıkışından gelmekte. Bunun dışında muhteşem görüntü hizmeti ile Ultra HD performansını sonuna kadar yaşatmaktadır.
  5. Ve beşinci sırada ise, “Samsung KS700 Serisi” yer almaktadır. SUHD TV özelliğine sahip Samsung KS700 de performansına göre 4K da gövde gösterisi yapan diğer bir televizyon. Üstün performansı ve sesi ile kesinlikle sahiplenilmek istenilecek bir TV.

Hangi Marka Televizyon Almalıyım?

Aslında zor bir soru. Teknolojini çok hızlı geliştiği bu çağda, rakipler birbirlerini geçmek için AR-GE çalışmalarına ciddi fonlar yatırmakta. Her an daha iyi bir modelle piyasaya çıkmaktadırlar. Biz, ihtiyaçlarımız doğrultusunda en iyi performansa sahip olabileceğimiz bir marka tercihinde bulunmalıyız. Yani spesifik olarak net bir cevabı olmayan bir soru diyebiliriz.

Türkiye’de Otomotiv Sektöründeki Son Durum
iCloud Dolu Hatasını Giderme Yöntemi
Zoom’u Kullanma Yöntemi
En Yüksek Puanı Olan Robot Temalı Filmler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)