Oyunlarda Ping Sorunu Yaşayanlar İçin Çözüm Önerileri

Fahri Gün 29 Eki 2017 İnternet 748  0

Online oyunlarda ping sorununun önüne geçebilmeniz için size kritik bazı önerilerimiz var.

Pek çok oyunda büyük ping sorunları meydana geliyor. Bu sorunlar genellikle internet bağlantısından ve kullanıcının yanlış kullanımından kaynaklı oluyor.

Online oyunlarda ping sorunu yaşamamak için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta oyuna kablolu bağlantı ile bağlanmaktadır. Kablosuz ağlarda ping konusunda daha fazla problem yaşanıyor. Tabii bu günümüzün şartları için geçerli.

Öte yandan kablosuz lara başkaları da bağlanıyorsa ping sorunu çok daha fazla belirginleşiyor. Modeminizin kablosuz ağını online oyunu oynadığınız süre içerisinde kapatın ve kablolu bağlantı ile oyununuzu oynayın.

Online oyun oynarken sisteminizde farklı bir aracın açık olup olmadığını da kontrol edin. Mesela YouTube üzerinden bir müzik açıp o şekilde oyunu oynuyorsanız bu haliyle kasma problemlerine neden olur. Ping sıkıntısı yaşamamak için internetiniz sadece online oyun ile meşgul olmalıdır.

Ping sorununuz bu adımları uyguladıktan sonra düzeldiyse ne mutlu size. Fakat sorun hala devam ediyorsa o halde internet sağlayıcınızı bir aramanızda yarar var. Modeminizden mi yoksa internet sağlayıcınızdan mı kaynaklanan bir ping problemi olduğunu çözmeniz gerekiyor.

İnternet sağlayıcınızın orjinal DNS adresini kullanın ve modem ayarlarını gözden geçirin. Sorun hala devam ediyorsa hizmet aldığınız firmanın teknik destek ekibi ile görüşmeniz faydalı olacaktır.

Etiketler: , ,
Hepsiburada Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma Yöntemi
En Fazla İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)