Oyunlarda Arena Modları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 05 Tem 2023 Oyun 144  0

Video oyunlarında bulunan arena modlarının ne anlama geldiği konusunda bilgilere yer veriyoruz. İşte tüm detaylar….

Günümüzde aktifliğini sürdüren pek çok yapımda bulunmakta olan popüler bir mod olarak bilinen arena modu, temel olarak oyuncunun akınlar halinde gelen düşmanları yenebilmesi üzerine kurulu olan bir hayatta kalma modu olarak bilinmektedir.

Arena modlarındaki temel mantık mümkün olabildiğince uzun süre boyunca hayatta kalabilmek, bunun yanı sıra daha fazla puan toplayarak ödüllere erişebilmektir. Arena modunun bulunduğu video oyunları genelde aksiyon ve birinci şahıs nişancı FPS oyunlarıdır. Rol yapma oyunları, strateji oyunları gibi diğer pek çok oyun türünde de arena modunun bulunduğuna şahit olabilirsiniz.

Arena modu genelde kolezyum gibi kapalı alanlarda gerçekleştirilmektedir. Oyuncunun; Canavarlar, robotlar, v.b. diğer düşmanlar ile karşı karşıya gelmesini sağlamaktadır.

Arena modunda temel başarı unsuru, ilk olarak zayıf düşmanların ortadan kaldırılmasıdır. Arena modunda ilerledikçe azalacak olan cephaneniz ve sağlık barınızı korumanız son derece önemlidir. Bu yüzden oyunda ilerledikçe daha da dikkatli olmanız gerekmektedir.

Günümüzde içinde arena modu bulunmakta olan bazı video oyunlarına yer verecek olursak; Gears of War 2, Left 4 Dead 2, Doom, Titanfall 2, Overwatch, Smite, Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 , Halo 3 örneklerini verebiliriz. Siz de aklınıza gelen arena modlu oyunları yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Etiketler: , ,
Oyunlarda Başarım Sistemi
Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section Tam Çözüm
Starfield Hileleri
Oyun Dünyasında Kapalı Beta Süreci Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)