Oyuncu Bilgisayarlarında Bulunması Gereken 5 Ücretsiz Yazılım

Fahri Gün 30 Eki 2021 Bilgisayar 408  0

Bu içeriğimizde her oyuncunun bilgisayarında yer alması gereken ücretsiz 5 programa değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzde oyun bilgisayarları oldukça yaygın olarak kullanılmakta olup bilgisayar üzerinden video oyunları oynamayı sevenler için sunulan bilgisayarlar için kullanılabilecek pek çok ücretsiz yazılım bulunmaktadır. Yeni içeriğimizde sizler için söz konusu programlardan beşini seçtik ve maddeler halinde yer verdik. Başlayalım!

Oyuncu bilgisayarlarında bulunması gereken ücretsiz programlar :

MSI Afterburner

Bu yazılım kullanıcıların oyun esnasında FPS takibi yapabilmelerine, donanımlarının sıcaklık değerlerini takip edebilmelerine imkan tanımakta olup hem hızlı hem de göze hitap eden bir programdır. Popüler bir yazılım olması sayesinde hakkında pek çok makale, videodan da yararlanarak kısa sürede öğrenilerek kullanılabilir. Kullanımı biraz karışık gibi gözüksede zaman içerisinde alışıyorsunuz ve bilgisayarınızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geliyor.

F.lux

Oyuncuların göz sağlığını korumak için önemli bir uygulamadır. Çünkü F.lux, monitörünüzden gözünüze doğru yayılmakta olan mavi ışığı filtrelemektedir. Mavı ışığın gözü daha çok yorduğu bilinmekte olup, bu tarz filtre uygulamalarının kullanılması bu sebeple önem arz ediyor. Özellikle bilgisayar başında fazla zaman geçiren bir kullanıcının, çok az yer kaplamakta olan bu uygulamayı indirmesini ve fırsat buldukça aktif etmesini tavsiye ederiz.

Launchbox

Oyunları arşivlemenize yardımcı olan bu program, en iyi başlatıcı programlarından biri olarak kabul edilmektedir. Piyasada yer alan çok sayıda Retro ve arcade oyunun emülatörlerini desteklemektedir. Geniş ve aktif bir topluluk tarafından geliştirilmesi, sürekli olarak güncellenmesi gibi önemli artıları onu bir oyuncu bilgisayarında mutlaka bulunması gereken programlardan biri yapmaktadır. Oyunlara aşık bir bilgisayar kullanıcısının olmazsa olmazıdır.

GameSave Manager

Özellikle bilgisayara sık format atan bir oyuncu iseniz oldukça faydalı bir programdır çünkü oyun ilerlemelerini özel olarak kaydedip düzenlemeye ve saklamaya imkan tanımaktadır. Oyun kayıt dosyalarını sürekli olarak yanında taşımak isteyen oyuncular için de güzel ir imkan sunmakta olup, bozulmuş oyun kayıt dosyalarıyla karşılaştığınız zamanlarda da kullanabileceğiniz işe yarar uygulamalardandır. Bu bağlamda oyuncu bilgisayarlarının olmazsa olmaz yazılımları arasındadır.

SuperF4

Bu program oyun oynarken hata ile karşılaşılması veya donmuş oyun ekranının sabit olarak kalması gibi sorunlarda öne çıkıyor. Görev Yöneticisi’ni bile açamadığınız oyun donma sorunlarıyla karşılaştığınız zaman SuperF4 programı imdadınıza yetişiyor. Ctrl + Alt + F4 komutunu kullanarak açık olan bir programı hangi modda olursa olsun kapatabilmenize imkan tanıyor. Böylece önemli çökme sorunlarını gideriyor ve ani yaşanan donmalar sonucunda oyuncunun saç baş yolmasını engelliyor.

Bu içeriğimizde oyuncu bilgisayarında mutlaka bulunması gereken programlara yer vermeye çalıştık. Sizin de aklınıza gelen bazı programlar var ise aşağıdaki yorum bölümünden sesinizi duyurabilirsiniz.

Etiketler:
BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)