Oyun Yayıncılığının Adresi Bir Kez Daha Değişebilir

Fahri Gün 27 Oca 2018 İnternet 290  0

Oyun yayıncıları internet üzerinde ciddi bir kitleyi temsil ediyor. Bu yüzden pek çok platform oyun oynayıp yayınlayanları bünyesine katmak istiyor. Bu doğrultuda şimdi de Facebook yeni bir hamle ile karşımıza çıktı.

Eskiden bir insanın oynadığı oyunların videolarını çekip yayınlamasının izleneceğini pek kimse düşünmezdi. Sadece tam çözüm videoları revaçtaydı ve bir oyuncu eğer bir bölümü geçememişse girip tam çözüm videolarından nasıl geçildiğini öğrenirdi. Fakat artık iş çok daha farklı bir boyut kazandı. İnsanlar tıpkı film izler gibi oyun kanallarını açıp oyun videoları izlemeye başladı.

Bu akım uzun zamandır devam ediyor ve başlıca adresleri Twitch ile YouTube platformları. Özellikle YouTube son zamanlarda bu konuda aldı başını gidiyor. Bu ikilinin arasına katılmak isteyen, hatta onları geçmek isteyen bir başka platformun ise Facebook olduğu ortaya çıktı. Sosyal medya devi Facebook, Twitch gibi dev bir platform kuruyor ve oyun yayıncılarını bu platformda görmek istiyor.

Cezbedici teklifler sunmalı

Gaming Creater Pilot Program adındaki projesiyle ortaya çıkan Facebook, oyun yayıncılarının hoşuna gidebilecek, ısınabilecekleri bir ortam üretmeye çalışıyor. Facebook’un oyun yayıncılarınıın ve onları izleyecek olanların bir araya gelebileceği bir ortam haline getirilmesi için çaba sarfediliyor. Fakat bunlar için Facebook’un cezbedici teklifler sunması gerekiyor.

Facebook, örneğin YouTube’un son günlerde aldığı değişim kararından faydalanabilir. YouTube üzerinde yıllık 1000 abone ve 4000 saat izlenme sayısına ulaşamayacak kanallar iş ortağı kapsamından çıkarılmakta. İşte bu yeni yayıncıları Facebook’a çekebilmek için bir fırsat. Fakat Facebook bunu iyi değerlendirmek durumunda. Eğer yeni ve hevesli yayıncılar için cezbedici teklifler sunarsa örneğin YouTube’a göre daha kolay para kazanmayı sağlarsa istediği başarıyı elde edebilir.

Etiketler:,
Google, Chrome 70 Tarayıcısıyla Birlikte Rahatsız Olunan Bir Özelliği Kaldırıyor
Facebook’a Yapılan Korsan Saldırısı Sonucunda Dava Süreci Başlıyor!
Chrome Beklentilerin Aksine Biraz Daha Fazla RAM Tüketmeye Başladı
Facebook, Trending Bölümünü Sonlandırmaya Karar Verdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)