Oyun Tutkunlarının 2018’de En Büyük 5 Beklentisi

Fahri Gün 10 Oca 2018 Oyun 257  0

Yeni yılın henüz ilk ayındayız ve bu yıl oyuncuların pek çok önemli beklentisi var. Şimdi bu beklentilerden beşini sizlerle paylaşacağız. Paylaşıma geçmeden önce listenin daha çok eğlence amaçlı, varsayımlar üzerinden hazırlandığını yani somut bir araştırmaya dayanmadığını ifade edelim.

Daha Güzel Modlar

Oyunlar için pek çok mod üretiliyor ancak bu modlar genellikle çok yüzeysel olup hatalar içeriyor. Oysa oyuncular bundan daha iyisini bekliyor. Güçlü, özellikle de içerisinde bir senaryo bulunan oyun modlarına hiçbir oyuncu hayır demez.

Hilecilerin Banlanması

Aslında oyunlarda hile yapanların ayıklanması adına oyunun üreticisi tarafından hamleler yapılıyor fakat yeterli düzeyde olmadığı için oyuncuların tepkisini çekiyor. Mesela PUBG, CS  GO gibi online oynanabilen popüler oyunlarda çok fazla hile olayı oluyor. 2018 yılında hile olaylarına çözüm bulunması oyuncuları çok sevindirecektir.

AAA Oyunlarda Büyük İndirimler

Her ne kadar pek çok oyunda indirim yapılıyor olsada AAA oyunların haddinden fazla pahalı olduğu bilinen bir gerçek. Özellikle oyunları çıktığı ilk günlerde almak istiyorsanız vay halinize. Yeni çıkan bir üst seviye oyunu alabilmek için yüzlerce lira ödemeniz gerekiyor. Bu yıl AAA oyunların büyük indirimlere girmesi bu açıdan oyuncuları oldukça memnun edecektir.

PC Ekipmanlarının Ucuzlaması

Bilgisayar toplamak eskisine göre çok ama çok masraflı bir olay. Eskiden 1500 TL’ye oyunları iyi seviyede oynatacak güçlü sistemler kurmak mümkünken artık bu rakam 3000 TL’yi şıyor. Haliyle pek çok oyuncu yeni nesil oyundan mahrum oluyor. 2018 yılında Türkiye’de bilgisayar OEM ürünlerine uygulanan vergilendirme oranında indirime gidilmesi ve tabii Euro, Dolar gibi para birimlerine karşı Türk Lirası para biriminin yükselmesi gerekiyor. Bu her ne kadar şu n için imkansız gözüksede umut fakirin ekmeğidir diyelim.

Sonu Gelmeyen Güncellemeler

Bilgisayarımızda bulunan  Steam, Origin gibi uygulamaların faydası çok ancak zararlarının da olduğu aşikar. Örneğin hevesli bir şekilde oyununuzu açtınız diyelim. Kısayola tıkladığınızda bir bakıyorsunuz ki otomatik güncelleme yapılıyor. Bu güncellemeler çok sık yapıldığı için oyun iştahını öldürüyor. Öte yandan bazı güncellemeler oyunlar ile uyumsuz oluyor ve hata veriyor. 2018 yılında daha nadir ve kararlı güncellemeler yapılırsa oyuncular bundan memnun kalacaktır.

Etiketler:
Warframe Nintendo Switch Platformunda Milyonlarca Kişiye Ulaştı!
Hellblade Efsanesinin Yeni Bir Sürümü Konsollar İçin Çıkışını Gerçekleştirdi
Old Man’s Journey Neredeyse Bedava Oldu!
Eagle Flight Büyük Bir İndirime Girdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)