Overwatch Switch Sürümü İncelemesi

Fahri Gün 09 Kas 2019 Oyun 189  0

Overwatch oyunu ilk etapta PC, PlayStation 4, Xbox One için çıkmış olup zamanla Switch sürümü de geldi. Peki Overwatch Switch’te nasıl bir performans gösteriyor? İnceleme yazımızda detaylarıyla değiniyoruz.


Overwatch, Blizzard’ın geliştirdiği ve yayıncılığını Activision’ın yaptığı bir oyun olup FPS, aksiyon türünde önemli bir kitle yakaladı.

30 FPS !


Overwatch Switch sürümünün çıkış yapacağı açıklandığında oyunun diğer sürümlere nazaran eksik olabileceği konuşuluyordu. İçerik anlamında bunun doğru olmadığını söylemek mümkün ancak grafik itibariyle FPS konusunda 30 FPS’in üzerinde performans sunamaması oyuncuları üzecektir. Aynı zamanda grafikler büyük ekranda bulanık gözükmekte. Bu durum özellikle TV’de oyunun grafiklerinin bulanıklığının göze batmasına neden oluyor.Oynanış anlamında diğer sürümler gibi keyifli ve büyük oranda sorunsuz gözüküyor. Bu da önemli hususlardan biri olarak dikkat çekiyor. Ancak her şeye rağmen bu tarz bir oyunda 30 kare saniyenin üzerine çıkamamak oyuncu için oldukça can sıkıcı olacaktır. Çünkü PC’de olduğu gibi ani refleksleri oyuna aktaramıyorsunuz ve bu da başarısız olamamanıza sebep olabiliyor.

Taşınabilir oynama keyfi


Oyunun Switch sürümünde özel bazı özellikler bulunuyor. Bunlardan biri taşınabilir olarak oynanabilmesi. Aynı zamanda hareketli bazı kontrol cihazlarını kullanmanıza imkan tanıması. Böylece bir konsol ile oynadığınızı hissedebiliyorsunuz.

İletişim sorun olabilir


Klavye olmadığından diğer oyuncular ile doğrudan iletişim kurmak yazarak mümkün olmuyor. Bu da pek çok oyuncu için zorlayıcı bir husus olabilir ancak oyun Switch’in telefon uygulamasını kullanma zaruriyetine sahip olmadan sesli chat özelliği sunuyor.

Netice


Sonuç itibariyle Switch sürümünün normal sürümden en öne çıkan farkı daha kalitesiz grafiklerinin bulunması ve 30 FPS sınırına sahip olması. Bunun haricinde herhangi bir sorunu bulunmuyor.
2021 Yılında An Fazla Beklenen Devam Oyunu Niteliğindeki Oyunlar
Days Gone PC Sürümü İncelemesi
FIFA 21 için muazzam indirim!
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)