Orta Segment 5G Telefonların Sayısı Epey Artacak!

Fahri Gün 18 Oca 2020 Mobil 476  0

5G teknolojisine dair ortaya çıkan yeni gelişmeler, bu yıl içerisinde 5G teknolojisine sahip akıllı telefonların sayısının epey artacağını, özellikle de orta segmentte 5G telefonların bir hayli yaygın hale geleceğini gösteriyor. İşte detaylar…

5G teknolojisi duyurulduktan sonra açıkçası bir hayli yavaş yayıldı. 5G ile duyurulan pek çok telefon oldu ancak tam anlamıyla yaygınlaşmadı. Hatta 4G teknolojisi bile pek çok ülkede hala kullanılmayan bir teknoloji. Ancak bu yıl içerisinde önemli farklılıklar meydana gelebilir. En azından 5G destekli telefonların sayısında epey artış gözlemlenebilir.

5G Devri!

5G telefonlarda 2019 yılında üst segment için bir rekabet söz konusu olsada orta segmente inilememişti ve bu durum 5G teknolojisinin yaygınlaşmasının biraz önüne geçmişti. Şimdi ise 2020 yılı içerisinde orta segment 5G telefonlar hususunda epey canlanacak. Qualcomm Snapdragon 765, Samsung EXynos 980, MediaTek Dimensity 1000L ile hem üst düzey cihazlar hem de 5G ile hız farkı ortaya koyacak olan firmalar, MWC 20 etkinliği esnasında tabiri caizse kozlarını ortaya dökecek.

Orta Segment Canlanacak

Samsung, Huawei, Redmi gibi markalar 2020 yılında 5G teknolojisini orta segmentte daha yaygın bir hale getirmeye gayret edecek ve böylece 5G bir standart halini almaya başlayacak.
Etiketler:
Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi
iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi
Ödemeli Arama Yapma Rehberi
iPhone Konum Kapatma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)