Oppo Reno 7 Android 12 Yazılım Güncellemesi Aldı

Fahri Gün 16 May 2022 Mobil 107  0

Oppo Reno 7 akıllı telefonu, Android cihazlar için mühim bir güncelleme olarak Android 12 yazılım sürümüne kavuştu. İşte habere ilişkin yarıntılar…

Telefonların güncellemeleri zamanında alması ve yenilenmesi oldukça önemli bir husus olup, Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Oppo yazılım güncellemelerini sürdürüyor ve Şubat ayında piyasaya sürdüğü Reno 7 5G cihazına yönelik olarak yeni yazılım güncellemesi yayınladı.

Şubat ayında çıkmasına rağmen Android 11 tabanlı ColorOS12 ile piyasaya sürülen Oppo Reno 7 cihazına ilişkin olarak Android 12 beta programı başlatıldı. Beta aşamasındaki güncellemeyi uygulamak isteyen kullanıcılar, güncellemeyi yükleyerek cihazlarını Android 12 sürümüne kavuşturabilir. Ancak kararlı sürümün yayınlanması adına bir süre daha beklenmesi gerekmekte zira kararlı güncellemeden önce beta aşamasının başarılı bir şekilde tamamlanması gerekiyor.

Oppo daha önce yaptığı açıklamada beta testine 18 Mayıs’tan itibaren başlayacağını açıklamıştı ancak bugün yani 18 Mayıs’tan iki gün önce güncellemeyi yayınlayarak elini çabuk tuttuğunu net olarak gösterdi.  Beta testine kaydolmak isteyen kullanıcıların cihazın donanım yazılımının A.14 sürümünde olması gerekmekte olup öne çıkan tek şartın bu olduğunu belirtelim. Kayıtlar 23 Mayıs’a kapanacak. Kullanıcılar kayıt olabilmek için Ayarlar > Yazılım Güncelleme > Dişli Simgesi > Beta sürümü için uygula > Beta Sürümünü Güncelle’ye gidebilirler. Kararlı sürümün ne zaman yayınlanacağına dair şu an için net bir tarih olmadığını da belirtelim.

Etiketler: , ,
Android Wi-Fi Çekim Gücü Artırma Yöntemleri
Galaxy F13 Resmen Tanıtıldı! Uygun fiyattan alıcı bekliyor
Huawei P50 Pocket Hakkında Kamera Güncellemesi Yayınlandı
Bataryası Dolu Olan Telefonun Kapanma Sorununu Çözme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)