Opera Kullanırken İşinize Yarayabilecek İpuçları

Fahri Gün 23 Ağu 2021 İnternet 373  0

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Opera’yı kullanırken işinize yarayabilecek bazı ipuçlarına değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar… 

Günümüzde internet tarayıcıları hem bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda son derece yaygın bir şekilde kullanılmakta olup, Opera tarayıcısının da birden fazla sürümü bulunmaktadır.  

Opera tarayıcısını kullanırken işinize yarayabilecek pek çok ipucu bulunmaktadır. Programda bulunan bazı dahili özellikler diğer pek çok tarayıcıda bulunmamakta olup harici olarak eklenti yüklemek gerekmektedir. İşte Opera tarayıcısının sahip olduğu önemli avantajlardan biri bunlar olup, dahili eklentiler konusunda başarılıdır.  

Dahili VPN 

Pek çok tarayıcının dahili VPN eklentisi bulunmazken Opera dahili VPN eklentisine sahiptir. Böylece üçüncü taraf bir eklenti kurmanız gerekmez.  

Pil tasarruf modu 

Tarayıcıda pil tasarruf modu ulunmakta olup aktif hale getirdiğiniz taktirde çok daha az elektrik tüketmektedir. Böylece kullanıcıya önemli bir avantaj sağlamaktadır.  

Mesajlaşma uygulamaarına erişim 

Tarayıcının sol bölümünde menü halinde WhatsApp, Instagram, Facebook ikonları bulunmakta olup, bunlara tıkladığınız taktirde kolayca erişim sağlayabilirsiniz.  

Açılış sayfasının özelleştirilmesi 

Opera internet tarayıcınızın açılış sayfasını özelleştirerek daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece tarayıcıyı da daha fazla benimsersiniz. 

Dahili reklam engelleme 

Sahip olduğu reklam engelleme fonksiyonu ile harici bir reklam engelleme eklentisi kullanmanıza gerek kalmaz.  

Cihazlar arası paylaşım 

My Flow özelliği ile , gezindiğiniz internet sitelerini iOS veya Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınız ile masaüstü Opera sürümü arasında etkileşim için kullanabilirsiniz. Gezindiğiniz internet sitelerini cihazlara kolayca aktarabilirsiniz. 

Tarayıcı alışkanlıklarının sürdürülmesi 

Farklı bir tarayıcıdan Opera tarayıcısına geçme niyetinde olan kişiler için verileri aktarma imkanı sunmaktadır. Böylece eski tarayıcınızdaki bazı verilerinizi sorunsuz olarak Opera tarayıcısında da görebilir ve kullanabilirsiniz. 

Etiketler:
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)