OnePlus 5

OnePlus 5 Yine Sorun Haberleriyle Gündemde

ibrahim KIZILIRMAK 20 Tem 2017 Mobil 528  0

Akıllı telefon dünyasının aranan markalarından biri olan OnePlus, son seri akıllı telefonlarında bir türlü istediğini alamıyor. OnePlus 5 akıllı telefonlarında yer alan sorunlar nedeniyle satışlarında sıkıntı yaşamaya başlayan markanın son olarak OnePlus 5 akıllı telefonlarının ekran sorunu gündem olmuştu. Ekran kısmında donanımsal değil yazılımsal sorunların yaşandığı iddia edilmiş ve marka tarafından konu hakkında böyle bir açıklama yapmıştı.

Yeni akıllı telefonların ekran teknolojisi konusunda sorunları hala yaşadığını belirten kullanıcılarda olduğunu belirtelim. Tüm bunlarla beraber telefonlara yönelik bir ön yargı oluşmaya başlamışken, iPhone 7 Plus ikici olarak adlandırılan OnePlus 5 telefonları hakkında bir sorun daha ortaya çıktı.

OnePlus 5 Acil Arama Menüsü Kayboldu

Bu kez ise seride yaşanan hatanın hayati sonuçları olabileceği belirtiliyor. Öyle ki soruna göre OnePlus 5 akıllı telefonlarından acil durum numaralarını aramak mümkün değil. Acil çağrı bölümünde yaşanan sorun bir yana dursun kullanıcıların iddialarına göre, acil durum numaraları arandığında telefonların sistemi kapanıyor ve yeniden başlatma ekranı açılıyor. Doğrudan telefonların kapanmasıyla sonuçlanan aramalarla beraber acil durum numaralarının çevrilemediği ortaya çıktı.

OnePlus 5

Hatta bunun için bazı kullanıcıların videolar çektiği ve durumu kanıtlama adına yayınladığı da belirtiliyor. Bu videoların yayınlanmasının ardından sorunu kabul eden bir açıklama yapmayan OnePlus’a karşı birçok kullanıcı da iddiaları doğrulayan mesajlar atmaya başladı. Şimdiden konunun büyük bir sorun olarak lanse edilmesinin ardından, etkilenen cihazların sayısı da açıklanmadı.

Akıllı telefon devinin belli modellerinde mi böyle bir sorun olduğu bilinmiyor. Eğer sorunun tüm serilerde yer alan bir sıkıntı olduğu anlaşılacak olursa markanın mutlaka güncelleme yayınlaması gerekecek. Fakat dediğimiz gibi yine OnePlus sessiz kalmayı tercih etmiş gibi gözüküyor. Bakalım tüm bu iddialar için bir doğrulama gelecek mi? Yoksa OnePlus iddiaları kabul etmeyecek mi? Tüm bunları için açıklamaları beklemek şart.

Realme 3 Pro İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
Yenilenmiş Telefonlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Telefonu Elinizden Düşürtmeyecek En Sürükleyici Mobil Oyunlar
OnePlus 7T İçin Güncelleme Süreci Başladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)