OnePlus 5

OnePlus 5 Bir Kez Daha İlginçliklerle Gündemde

ibrahim KIZILIRMAK 27 Tem 2017 Teknoloji 591  0

iPhone 7 Plus modellerine benzerlikleriyle dikkat çeken OnePlus 5 akıllı telefonlarının derdi bitmek bilmiyor. Daha önce yayınlanan sorunlar arasında ilk sırada ekran sorunları geliyor. Test bağlantı yapıldığı için mi? Yoksa başka bir sıkıntı mı var? Hala net bir bilgi yok ama ekran sorunlarının tekrar ettiği bile biliniyor.

Buna karşın ekran sorunları devam ederken geçtiğimiz günlerde açıkçası daha büyük bir sıkıntı gündeme gelmişti. Bu kez gündeme gelen konu acil arama sistemi oldu. Gelen son bilgilere göre akıllı telefonların acil arama bölümünde sıkıntılar yaşandığı, bu sorun nedeniyle kullanıcıların acil arama yapmak istediklerinde telefonlarının yeniden başlatma sorunu yaşadığı belirtilmişti. OnePlus 5 modelinde bu sorunlar yaşanmaya devam ederken şimdiyse ilginç bir haber daha gündeme geldi.

OnePlus 5 Anket Bildirimleri Gönderiyor

Bu kez telefonların kullanıcılara anket bildirimleri göndermeye başladığı belirtildi. Daha önce eski OnePlus modellerine, OnePlus 5 akıllı telefonlarının tanıtılacağına ilişkin bildirimler gönderilmiş ve marka böylelikle bir ilke imza atmıştı. Şimdi alınan kararla beraber bu kez modelin kullanıcılarına OnePlus 5 akıllı telefonları için anketler gönderilmeye başlandı. Gönderilen anketlerle beraber kullanıcıların telefonlardan memnun olup olmadığının yanı sıra telefonların sorunları hakkında da kullanıcılardan bilgi istendi.

OnePlus 5

OnePlus 5 modeli için yayınlanan yeni bildiri haberleri sonrasında markanın da bir açıklama yayınladığını gördük. Marka tarafından yapılan açıklamada da bunun sadece telefonların sorunları hakkında bilgi almak adına kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için yapıldığı, herhangi başka bir amacın olmadığı da belirtildi. Fakat her ne kadar marka tarafından bir açıklama yapılmamış olsa da OnePlus 5 kullanıcıları ikiye bölünmüş durumda.

Kimi kullanıcılar bu şekilde telefonlarda yaşanan sorunların geri bildirim olarak gönderilebileceği ve sorunların giderilebileceği yönünde açıklamalar yapsa da kimi kullanıcılarda markanın böyle bir zorlama yapmasının yanlış olduğu düşüncesinde. OnePlus 5 hakkında verilen anket bildirimi sistemi kararı hakkında ise markanın ilerleyen günlerde bir değişiklik yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)