OneDrive

OneDrive Kullanıcılarına Kötü Haber

ibrahim KIZILIRMAK 06 Tem 2017 İnternet 773  0

Microsoft tarafından yayınlanan bulut depolama hizmeti OneDrive, son yılların en popüler uygulamalarından da biri olarak biliniyor. Hem her platformdan kullanılabiliyor olması hem de kolay geçiş sunması OneDrive uygulamalarının bir hayli kullanılmasına olan sağlamakta. Ayrıca OneDrive uygulaması Windows işletim sistemiyle beraber varsayılan olarak gelen uygulamalardan birisi.

Kullanıcılar isterse Windows işletim sisteminde önemli dosyalarını eş zamanlama yaparak yedekleye de biliyor. Windows 10 sonrasında doğrudan işletim sisteminde yüklü olan OneDrive uygulamasının eski seriler içinde yüklenmesi gerekiyor. Fakat son güncellemeden sonra bu sistem baştan sona değişiklik gösterdi. Yaşanan bir hatadan kaynaklı mı yoksa Microsoft kasıtlı olarak mı yaptı bilinmez ama OneDrive uygulaması artık sadece yeni Windows sürümlerinde doğrudan kullanılabiliyor.

OneDrive Tek Dosya Sistemi Destekliyor

Yayınlanan son güncellemeyle beraber yeni Windows işletim sistemlerinde kullanılan NTFS dosya sistemi artık OneDrive için geçerli olan dosya sistemi olacak. Eski Windows sürümlerini kullanan kullanıcıların ise uygulamayı yüklemeleri ve kullanmaları mümkün olmuyor. FAT32 ve exFAT dosya sistemlerini destekleyen tüm işletim sistemlerinde OneDrive uygulaması ne yüklenebilecek ne de kullanılabilecek.

OneDrive

Yaşanan sorunun nedeni ne tam olarak bilinmiyor. Microsoft sadece yeni işletim sistemi kullanan kullanıcılara mı hitap edecek? Yoksa yeni uygulamanın güncellemesinde konuşulduğu gibi sunucu sistemi hatası mı yaşandı? Merak konusu. Bilinen tek bir şey varsa şu an için uygulama sadece NTFS dosya sistemlerinde çalışıyor.

Microsoft kararının nasıl olacağı konusunda da verilmiş en ufak bir ipucu yok. Bu durum için yapılan yorumlarda yazılım devinin eski sürümlerine yavaş yavaş desteğin kesildiği de öne çıkıyor. Son olarak fidye virüslerinin ortaya çıkmasından sonra benzer bir durumla karşı karşıya kalmıştık. Microsoft fidye virüslerine karşı kullanıcıların yeni işletim sistemi sürümlerine geçmelerini söylemiş ve eski seriler için yayınlanan güncellemelerini de geri çekmişti. Şimdi ise benzeri bir durumla beraber kullanıcıları yeni işletim sistemlerine yöneltmeye çalışıldığı da düşünülüyor. Bakalım uygulamanın kullanımı hakkına nasıl bir karar verilecek.

Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)