OGS Bakiye ve Kaçak Geçiş Sorgulama Yöntemi

Fahri Gün 04 Mar 2022 Teknoloji 153  0

Yeni yazımızda OGS bakiye ve kaçak geçiş sorgulamasının nasıl yapıldığına değinmekteyiz. İşte sorgulama yöntemine ilişkin detaylar…

OGS yani Otomatik Geçiş Sistemi, ücretli yollarda gişelerde beklemenize gerek kalmadan ücretin tahsil edilmesini amaçlamakta olan bir sistemdir. 23 yıl önce kullanıma giren OGS, 31 Mart 2022 tarihinden itibaren kaldırılacak olup yerine HGS sistemi kullanılmaya devam edecek. Peki OGS üzerinden kaçak geçiş yapılıp yapılmadığı ve bakiyenin ne kadar olduğu nasıl sorgulanır?

İlk olarak kgm.gov.tr internet sitesine giriniz ve sonrasında Geçiş İhlal Sorgulama kısmına giriniz. Sonrasında aracın plakası yazarak sorgulama yapınız. Böylece kaçak geçiş var ise çıkacaktır. Diğer seçenek e-Devlet hesabına giriş yapıp OGS İhlal Bilgileri Sorgulama paneline girip sorgu yapmak istediğiniz saati ve tarihi girip kayıtlı araçlar hakkında bilgi almaktır.  E-devlet hesabınıza giriş yapmanızın ardından OGS Hesap Detayı Sorgulama paneline girip üzerinize kayıtlı araç olup olmadığını görebilir ve OGS cihazları için sorgulama yapabilirsiniz.

Dilerseniz 0850 460 60 60 OGS çağrı merkezi numarasını arayarak da sorgulama yapma imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanında Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Ana Kontrol Merkezi (FSM köprüsü Etiler ayağında) gibi KGM’ye ait şubelere giderek de sorgulama yapmanız mümkündür.

OGS bakiyesini HGS/OGS yükleme ekranına girerek görebilmektesiniz. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından da açıklandığı üzere OGS cihazları 31 Mart tarihinden sonra kullanılamayacaktır.

Basit Elektrik Devrelerine İlişkin Bilinmesi Gerekenler
Hava Temizleme Cihazları ile Kelebek Kanatlarının İlgisi
Medya Ekonomisiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler
IPTV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)