Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri

Fahri Gün 12 Haz 2021 Bilgisayar 417  0

Bu yazımızda ofis ve okul kullanımına yönelik üretilen dizüstü bilgisayar modellerinin neler olduğu konusuna değinmekteyiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Dizüstü bilgisayarlar temelde iki farklı işleve ayrılmakta olup, oyuncu bilgisayarları ve ofis bilgisayarları olarak farklılık arz etmektedir. Oyuncu bilgisayarlarında daha çok grafik kartının iyi olmasına , diğer bileşenlerin ise grafik kartına darboğaz yaşatmayacak seviyede uyumlu olmasına dikkat edilirken ofis bilgisayarlarında ise grafik kartının fazla önemi bulunmamaktadır. Grafik kartı çok pahalı bir donanım olduğu için ona ayrılması gereken bütçe yerine daha iyi bir işlemci modeli kullanılarak işlemlerin daha hızlı gerçekleştirilmesi sağlanabilir.

Bazı ofis bilgisayarlarının parmak izi okuyucusu, kalem desteği gibi ek yetenekleri de bulunmakta olup, ofis bilgisayarlarında bu fonksiyonlar bir hayli işe yarayabilir. Buna ihtiyacınız olup olmadığını saptamalı, eğer parmak izi , dokunmatik ekran gibi fonksiyonlara ihtiyacınız varsa bu fonksiyonların bulunmadığı dizüstü bilgisayarları seçenekleriniz arasından direkt olarak elemelisiniz.

İyi ve güncel işlemciye sahip modeller iş yerinizdeki veya okulunuzdaki işlemlerinizi kolaylaştırmakta olup, bu nedenle ileriye dönük bir ofis bilgisayarında iyi bir işlemci bulunması gerektiği dikkate alınmalıdır.

 İşte satın alabileceğiniz ofis kullanımına uygun dizüstü bilgisayarlar :

MacBook Pro M1 Çip

Profesyonellere yönelik bir dizüstü bilgisayar olup, M1 işlemcisiyle performans konusunda da iddialı bir üründür. 13 inç büyüklüğünde Retina ekranı kullanmakta olup Touch Bar ve Touch ID gibi işlevlerinizi daha kolay hale getiren önemli özelliklere sahiptir. Ürünün ağırlığı 1.4 kilogram olup pil ömrü ise 20 saat seviyesindedir.

Dell Vostro 3400

Hem okul hem iş için kullanabileceğiniz bir ürün olup fiyat performans konusunda da iddialı bir cihazdır. Aynı zamanda paylaşımsız MX 330 grafik kartına da yer verilen dizüstü bilgisayar böylece nadir de olsa oyun oynamayı sevenlerin işine yarayacaktır. Bilgisayarda Intel Core i5 işlemcinin 11. Nesile ait modeli yer almakta olup, ekran çerçeveleri konusunda da yenilikçi bir ürün olmasıyla Vostro 3400 cihazını önerebiliriz.

MSI Prestige 15 A11SCX-223TR

MSI daha çok oyuncular için ürünler sunan bir marka olup, 15 A11SCX-223TR ürünü ise iş ve okul odaklı bir üründür. Hafif bir donanım yapısına sahip olan dizüstü bilgisayarın 8 GB RAM ve 11. Nesil Intel Core i7 işlemcisi bulunmakta olup,  512 GB NVMe PCIe SSD kullanmaktadır. Cihazın ekranı 15.6 inç büyüklüğündedir ve Full HD çözünürlük sunmaktadır. Pil ömrü ise 16 saate kadar olan dizüstü bilgisayar, video render alan kişiler için iddialı bir modeldir.

HP Pavilion 5-EG0008NT

8 GB RAM kullanan model 512 GB SSD’ye yer vermekte. Ağırlığı 1.75 kilogram olup, 14 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde IPS panel ekranı bulunmaktadır. Pil ömrü 6 saat 45 dakikadır. Cihazda Intel Core i7 1165G7 işlemcisi ve MX450 grafik kartı kullanılmaktadır. Fiyat performans olarak tercih edilebilecek güçlü modellerden biridir.

Asus Zenbook Duo UX481FL-HJ105T

Gerek çizim gerek bunun gibi pek çok işlevi yerine getirirken kullanabileceğiniz iddialı dizüstü bilgisayar modellerinden biridir. Cihazda Full HD çözünürlüğünde ana ekran kullanılmakta olup aynı zamanda ekranı dokunmatik özelliğine sahiptir ve ScreenPad Plus adında ikinci bir ekranı da bulunmaktadır. Bu ekran uygulama içi araç çubuklarını kullanmak isteyenler için önemli kolaylıklar sağlamaktadır.

Etiketler:
BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)