Ofis Uygulamalarına Olan İhtiyacınızı Ortadan Kaldıracak 5 Araç

Fahri Gün 24 Eki 2019 İnternet 443  0

Günümüzde ofis programları sıklıkla kullanılıyor. Bunlar arasında özellikle Microsoft Office son derece yaygın. Ancak her zaman bu programlara ihtiyacınız yok. Yeni yazımızda bunların yerini kısmen de olsa doldurabilecek bazı araçlara değiniyoruz.


Bilindiği gibi ofis uygulamalarının en kaliteli olanları genellikle paralı ve bu durum kullanıcının ya korsana başvurmasına ya da farklı bir alternatif düşünmesine neden oluyor. Bu yazımızda sizler için ne gibi alternatifleri kullanabileceğinizi değindik ve 5 aracı ön plana çıkardık.


WPS Office Free


Yararlanabileceğiniz uygulamalardan biri WPS Office Free olup bu program premium olarak sunulan pek çok niteliğin ücretsiz sürüm içerisinde de sunulmasını amaçlıyor. Fakat uygulamanın reklam içerdiğini belirtmek gerekiyor. Yine de bu reklamlar sizi rahatsız edecek ve iş akışınızı engelleyecek türden değil.


Zoho Workplace


Bu uygulama G-Suit’e karşı güçlü bir alternatif olarak kendisini göstermekte olup diğer bulut tabanlı üretkenlik araçlarına nazaran daha az popüler olsada genel itibariyle fonksiyonel, güçlü bir ofis aracı olduğunu belirtmek gerekiyor. Ücretsiz olarak kullanılabilmesine karşın profesyonel uygulamaların sunduğu pek çok özelliği sunuyor ve böylece oldukça yararlı bir araç görevi görüyor.


Microsoft Online Office


Microsoft Online Office, Microsoft Office aracının adeta online sürümü. Bu projenin sunulmasındaki amaç G-Suit’in önünü kesmek denilebilir çünkü G-Suit oldukça cüzzi miktarlardan satışa sunulmuştu. Online sürümün offline sürüme göre eksiği ise tablo oluşturma özelliğinin bulunmaması ancak bunun haricinde pek çok fonksiyona sahip olduğunu söylemek mümkün.


Calmy Writer Online


Kullanabileceğiniz bir diğer online araç Calmy Writer Online olup gerek sahip olduğu basit arayüzü gerekse pek çok dosya uzantısını desteklemesiyle kullanabileceğiniz kaliteli araçlar arasında yer alıyor.


Dropbox Paper


Dropbox ismi aslında depolama alanın kategorisinde yakından tanınıyor. Bulut hizmeti sağlayan Dropbox, günümüzde bulut depolama şirketleri arasında önemli bir yere sahip. Ancak elbette sadece bulut depolama şirketinden ibaret değil. Şirketin Dropbox Paper isimli oldukça uygun bir aracı bulunuyor ve bu araç eşliğinde pek çok ofis işlerinizi kolayca halledebiliyorsunuz.
Etiketler:
Wayfair Hakkında Bilgiler
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)