Nvidia’dan OC Düşmanı GTX 1070 Ti

Buğra Özçelik 14 Eki 2017 Bilgisayar 578  0

Dünyanın en büyük iki grafik yongası üreticisinden birisi olan NvidiaGTX 1070 Ti modelinde overclock yapmak isteyenleri üzecek gibi görünüyor. Son gelen bilgilere göre grafik kartı kendine has bir frekans kilidiyle birlikte gelecek. Yani özetle GTX 1070 Ti kartı ile overclock yapmak imkansız olacak.

 

 

Çoğu oyuncunun GTX 1070 Ti alarak overclock yapmayı ve kartından GTX 1080 performansı almayı isteyeceğini tahmin edebiliyoruz. Fakat Nvidia tarafından gelen haberler oyuncuların bu hayalini yıkacağa benziyor. Üstelik işin kötü tarafı sadece Nvidia tarafından üretilecek olan referans modeller bu frekans kilidiyle sınırlı kalmayacak. Asus, MSI, Zotac gibi ekran kartı üreticilerinin oyunculara sunacağı GTX 1070 Ti modelleri de frekans kilidiyle gelecek. Bu ekran kartı piyasası için oldukça ilginç bir adım olacağa benziyor. Durum böyle olunca farklı markalar arasındaki ufak fiyat farkları artık saat hızlarından bağımsız, sadece soğutma tasarımı ve performansı farkları sebebiyle oluşacak.

 

 

Gelen dedikodulara göre GTX 1070 Ti versiyonu halihazırda neredeyse GTX 1080 performansını zorlayabilir halde gelecek. Ancak Nvidia tarafından getirilecek sınırlama ile oyuncular bu performansı yakalamayı hatta üzerine de çıkmayı başaramayacaklar. Nvidia tarafında bugüne dek hiç bir performans kartında böyle bir sınırlamaya gidilmemişti.

Ekim ayı sonunda piyasaya çıkması beklenen GTX 1070 Ti yaklaşık 420$-450$ aralığında fiyatlarla kullanıcıya sunulacak. Sizler bu frekans kilidi konusunda neler düşünüyorsunuz? Sizce kartın satışlarını etkileyecek mi? Düşüncelerinizi yorumlarınızda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi
Bilgisayar Üzerinde Basitçe Çizim Yapabileceğiniz 5 Çizim Programı
Uygulama Düzgün Başlatılamadı 0xc0000005 Hatasını Çözme Yöntemi
Samsung Tablet Kategorisinde Dikkat Çeken Bir Başarı Daha Yakaladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)