Numaradan İsim Sorgulama Yöntemi

Fahri Gün 16 Eyl 2020 Genel 465  0

Yeni yazımızda telefon numarası sorgulanarak nasıl isim öğrenilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Telefon numaraları günümüzde internetin çok yaygın bir hale gelmesi ve telefonlardan internete giriliyor olması sebebiyle kolayca ele geçirilip depolanabiliyor. Bununla özel olarak uğraşan kuruluşlar bile bulunuyor. Pek çok platforma sadece bir kere bir işlem yapmak için üyelik oluşturmak ve telefon numarası paylaşmak zorunda kalıyoruz. Bu durum ileride çok fazla istenmeyen çağrı almamıza ve bizde ekli olmayan numaralar tarafından aranmamıza neden oluyor. Peki bu gibi durumlar karşısında tanımadığınız bir numaranın kime ait olduğunu nasıl tespit edebiliriz?

Vodafone Numara Sorgulama İşlemi ( Ücretli )

Mesaj yoluyla öğrenmek için yeni mesaj oluşturun ve mesajın metin kısmına KIM yazıp boşluk bırakıp sorgulama yapmak istediğiniz numarayı başında 0 olmadan yazın. Ardından mesajınızı 7048 numarasına gönderin. Böylece işlem tamam.

Turkcell Numaradan İsim Sorgulama Yöntemi ( Ücretli )

Eğer arama yoluyla öğrenmek istiyorsanız 11832 numaralı Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni arayınız ve direkt görüşme yapınız. Bu görüşmenin dakika başına 1.8 TL ücrete mal olacağını belirtelim. İlk olarak telefonunuzun mesajlar bölümünü açıp yeni mesaj oluşturun ve ardından Metin kısmına kim yazıp boşluk bırakıp sorgulamak istediğiniz numarayı başında sıfır olmadan yazıp 2200 numarasına gönderin. Bu sorgulama işlemi nedeniyle mesaj başına ücret kesileceğini belirtelim. Dolayısıyla ön ödemeli bir hatta sahipseniz mesajı göndermeden önce bakiyenizi kontrol etmenizi, 5 TL altında bir bakiyeniz varsa mesajı göndermemenizi tavsiye ediyoruz.

Türk Telekom Numara Sorgulama Yöntemi ( Ücretli )

İlk olarak telefonunuzun arama ekranını açınız ve *100# numarasını arayınız. Çıkan işlemler menüsünden Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni seçiniz. Söz konusu servis üzerinden Numara veya isim sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer arama yoluyla öğrenmek isterseniz o halde 11855 numaralı Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni arayabilirsiniz. İki yöntem için de dakika başına işlem ücreti 1,60 TL’dir.
Pardus Hakkında Bilinmesi Gerekenler
HP ProBook 650 G8 İnceleme
Google Drive İle İlgili Bilinmesi Gereken Tüyolar
Logitech G430 Benzeri 3 Kulaklık Modeli

Yorum Yapmayı Unutmayın :)