Nokia A1 Plus’ta Oldukça İddialı Bir Özelliğe Yer Verilecek

Fahri Gün 28 Haz 2018 Mobil 344  0

Nokia, yeni A1 Plus akıllı telefonuyla iddialı geliyor. Cihazda güçlü bir işlemci modeline yer verilecek. 

Akıllı telefon kategorisinde son zamanlarda oldukça başarılı bir grafik çizmeyi başaran Nokia, özellikle yazılım tarafında sunduğu büyük destekle dikkat çekiyor. Android işletim sistemli telefonları için çok hızlı bir şekilde güncelleme yayınlayan Nokia, bunu giriş – üst segment ayırt etmeden yapmasıyla dikkat çekmişti. Ancak şirket bu zamana kadar hep giriş ve orta segmente yoğunlaştı ve çok güçlü bir amiral gemisi modeli ile gelemedi. İşte Nokia A1 Plus bu noktada önemli bir farklılık ortaya koyabilir.

Noki A1 Plus modeli, 2.8 GHz çekirdek hızına sahip olan Snapdragon 845 işlemci birimi ile gelecek. OLED ekran ile piyasaya sürülecek olan akıllı telefonun OLED ekran tasarımnıı LG ortaya koyacak.  Noki A1 Plus’ın en belirgin özelliği, parmak izi okuyucusuna sahip olan OLED ekranlı bir akıllı telefon olması. Günümüzde amiral gemisi akıllı telefonlarda hem parmak izi okuyucusu hem OLED ekran özelliğini bir arada görememekteyiz. İşte A1 Plus bu noktada kendisini ayırt ettirecek.

Cihazın şu an için sadece bu özellikleri belli. Diğer teknik detaylara ulaşabilmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Etiketler: ,
Samsung, Akıllı Telefon Satışlarında Anavatanında Farkı Açıyor
Nokia, Android Güncellemelerine Hız Kazandırdı
Realme 5S Akıllı Telefonu Piyasaya Sürüldü
Apple, RED Ürünlerini Elden Geçirdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)