Nokia 8

Nokia 8 Akıllı Telefonlarının Tanıtım Tarihi açıklandı

ibrahim KIZILIRMAK 25 Tem 2017 Mobil 840  0

Batan markalar arasında yer alırken son atılan adımlar sonrasında bir anda akıllı telefon dünyasının aranan markalarından biri haline gelen Nokia, şimdide amiral gemisi modelleriyle gündeme gelmeye hazırlanıyor. Yayınlandığı andan bu yana çok konuşulan Nokia 6 modellerinin bile üzerinde olarak gösterilen yeni amiral gemisi modelinin ise Nokia 8 akıllı telefonları olacağı kesinleşmişti. Son birkaç haftadır yeni seri akıllı telefonları için paylaşımlar yoğunlaşan Nokia’nın, yeni modelinin ne zaman tanıtılacağı ise merak konusu olmuştu. Özellikleri ortaya çıkmış olsa da telefonların ne zaman tanıtılacağı konusunda bir türlü bilgi verilmedi.

Nokia 8 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı Mı?

Nokia 8 akıllı telefonlarının beklenen özelliklerinden bahsederek işe başlayalım. Şimdiye kadar paylaşılan bilgilere bakacak olursak, yeni modelde Snapdragon 835 serisi işlemcilerin yer alacağı belirtiliyor. Üst segment akıllı telefonlarda yer alan işlemci, yeni Nokia akıllı telefonlarının üst segment serilerine ait olacağının da kanıtı olarak gösteriliyor. Tek üst segment özellik ise işlemciler olmayacak. Bunun yanında yeni seri akıllı telefonların 6 GB değerine kadar RAM bellek miktarına sahip olacağı, 2560 X 1440 çözünürlüğünde ekranların bulunacağı ve 5.3 inç ekran boyutuyla beraber belli bir standart değerinin üzerinde olacağı gösteriliyor.

Nokia 8

Muhtemelen 4 farklı renk seçeneğiyle beraber gelecek olan akıllı telefonların çift arka kamerası ve selfie özel ön kamerası gibi detaylarının da Nokia 8 modelini bir hayli öne çıkaracağını düşünüyoruz. Sadece bu detaylara baktığımızda bile yeni modelin çok daha iddialı seriler olduğunu ve Nokia’nın amiral gemisi olacağını kesin olarak görüyoruz.

Tüm bu özelliklerinin netlik kazanacağı Nokia 8 tanıtımları için ise paylaşılan raporlara göre 16 Ağustos tarihini beklemek gerekecek. 16 Ağustos tarihinde tanıtılacağı ortaya çıkan yeni seri amiral gemisinin, tanıtımının ise yine Londra’da yapılması bekleniyor. Yine de şu an için Nokia tarafından bir doğrulama yapılmadığı için resmi tanıtım tarihinin değişebileceğini de belirtelim. Şu an için tanıtımın Ağustos ayında olması bekleniyor.

BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
WhatsApp’a Alternatif Arayanların Kullanabileceği Mesajlaşma Uygulamaları
Realme Race Telefonunun Bazı Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)