Nokia 105

Nokia 105 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

ibrahim KIZILIRMAK 17 Tem 2017 Mobil 795  0

Nokia, yeni akıllı telefonları Nokia 6, Nokia 3 ve Nokia 5 modellerini ülkemizde de Vodafone üzerinden satışa çıkarıldı. Yeni seri akıllı telefonların satışa çıkmasının ardından markanın şimdiyse cep telefonu modellerini yenilemeye başlaması gündem oldu. Nokia 3310 modeliyle başlayan süreç şimdiyse Nokia 105 modeliyle devam ediyor. Daha önce hatırı sayılır bir oranda satış elde eden ve kullanışlı modellerden biri olarak değerlendirilen Nokia 105 cep telefonlarının şimdiyse yeni modeli tanıtıldı. Daha önce birkaç farklı modeli tanıtılan cep telefonlarının, yeni modeli de yine hemen hemen aynı özelliklere sahip. Tuşlu modellerin yeni üyesi nasıl özelliklere sahip bakalım.

Nokia 105 Fiyatıyla Dikkat Çekecek

Tuşlu bir telefon modeli olan yeni seri telefonların özellikleri çok başarılı değil. Son dönemlerde çıkan akıllı telefonları düşünecek olursak, yeni telefonların hemen hemen hiçbir ayrıcalıklı özelliğin bulunmadığı gibi rekabet edecek herhangi bir sisteme de sahip olmadığı görülen telefonların daha çok fiyatı dikkat çekecek gibi gözüküyor.

Sadece 4 MB RAM bellek miktarıyla eski tip cep telefonlarını yaşatacak olan yeni modelin 800 mAH değerinde eski tip çıkarılabilir pilleri bulunuyor. Tabi ki çok yüksek özelliklere sahip olmaması pil tüketimi konusunda oldukça olumlu sonuçların elde edilmesini sağlamakta. Yaklaşık olarak 15 saat gibi bir kullanım süresi sunduğu belirtilen Nokia 105 cep telefonlarının, ekran kısmında da eski modele göre 1.8 inç ile daha geniş bir ekran kullanımı yapıldığı görülüyor.

Nokia Series 30+ işletim sistemini kullanan cep telefonlarının tüm bunların dışında farklı bir özelliği ise bulunmuyor. Genel kullanım için standartların altında kalsa da 15 dolar gibi bir fiyatla alternatif ikinci telefon modellerinden biri olan Nokia 105 serisinin, tüm bölgelerde satılıp satılmayacağı konusunda da bilgiler verilmedi. Çift hat desteği ve tek hatlı iki modelle gelecek olan cep telefonlarının ülkemize de gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Bu nedenle henüz ülkemizde ne kadar fiyatla satılacak pek bir bilgi yok.

OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)