Nintendo Switch Önemli Bir Başarı Daha Yakaladı

Fahri Gün 31 Oca 2018 Oyun 278  0

Nintendo tarafından sunulan son oyun konsolu Nintendo Switch, farklı yapısı ile hayranlık uyandırmıştı. Switch, şu günlerde önemli yeni bir başarı daha yakaladı ve Wii U satışlarını artık geride bıraktı.

Nintendo Switch ilk piyasaya sürüldüğünde oldukça kaliteli, pratik bir ürün olmasıyla dikkat çekmişti. Ürünü hem el konsolu olarak hem televizyonunuza bağlayarak kullanabildiğiniz gibi, harika düşünülmüş modüler yapısı ile kalitesini belli ediyordu. Pltaforma özel oyunlarıyla da inceleme sitelerinden tam not almayı başarmıştı.

Ünlü konsol, şu günlerde Wii U satışlarını dahi geride bıraktı. 2017’nin son çeyreğinde 7.23 milyon civarında Switch ürünü satıldı. Böylece Switch piyasaya sürüldüğünden beri toplam satış rakamı 14.86 milyon oldu ki bu rakam Wii U’nun 5 yıllık satış rakamını geride bırakıyor. Wii U, 5 yılda 13.56 milyon sattı. Böylece Switch tüm dünyada Wii U’yu geçti.

Geçtiğimiz yılın en sevilen oyunu seçilen Zelda, Nintendo Switch konsolundan oynanabilen bir oyun. İşte Nintendo Switch satışlarının şu günlerde iyice artmasının altında yatan temel sebeplerden birisi de bu. Bir diğer temel sebep ise 2018 yılında Nintendo Switch için çok fazla yeni oyunun çıkacağı.  Pek çok yeni ve birbirinden kaliteli oyunu Switch platformundan oynayabileceğiz.

Etiketler:,
Dishonored 2 Hakkında Önemli Denuvo Gelişmesi!
Warframe Nintendo Switch Platformunda Milyonlarca Kişiye Ulaştı!
Hellblade Efsanesinin Yeni Bir Sürümü Konsollar İçin Çıkışını Gerçekleştirdi
Old Man’s Journey Neredeyse Bedava Oldu!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)