Netflix’te İzlenebilecek Kıyamet Sonrası Temalı 5 Film

Fahri Gün 24 Kas 2022 İnternet 420  0

Bu içeriğimizde Netflix platformunda izleyebileceğiniz kıyamet sonrası temaya sahip olan 5 filme değiniyoruz. İşte konuya dair detaylar…

Netflix günümüzde ne çok kullanılan dijital yayın platformlarından biridir. Platform üzerinde farkı kategorilerden pek çok dizi ve film içeriği bulunmakta olup, kıyamet sonrası temalı filmler de bunlar arasında yer almaktadır.

Dünyanın sonunu tasvir etmekte olan çok sayıda kıyamet sonrası filmi bulunmakta olup, yazımızda Netflix platformunda izlenebilecek olan beşine sizler için değiniyoruz.

 Annihilation

Alex Garland tarafından yönetilen bu film başarılı diyalog sahneleri ve konusu ile dikkat çekebilecek türdendir. Biyoloji ve evrim gibi konulara çarpıcı bir yaklaşım sergilemekte olan film özellikle de düşündürücü filmlerden hoşlanan, beyin jimnastiği yapmayı seven kişilerin izlemesi gereken yapımlardan biri.

I Am Legend

Will Smith’ın başrolünde yer aldığı I Am Legend filmi Netflix üzerindeki en iyi kıyamet sonrası filmlerden biridir. Dünya üzerinde hayatta kalan son kişilerden biri olan ana karakterin başına gelenlere değinen I Am Legend filminde bir bilim insanı küresel felaket sonrasında geceleri ortaya çıkan mutantların olduğu bir şehirde köpeğiyle birlikte hayatta kalma ve insanlığı yeniden getirme çabalarını sergiliyor.

Bird Box

Filmde gözleri bağlı durumda iken tehlikeli olan bir nehri ve ormanı geçmek durumunda olan bir anne ve iki çocuğun hayatta kalma hikayesi anlatılmakta. İnsanları zombilere dönüştüren gizemli bir olaydan bahsedilsede filmin zombi filmi olmadığının altını çizmek gerekiyor. Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor.

Edge of Tomorrow

Tom Cruise ve Emily Blunt’ın başrollerinde yer aldığı filmde bir uzaylı ırkı ve insanlığın arasında meydana gelen amansız savaş konu edinilmektedir. Filmde büyük şehirleri tahrip eden uzaylı ordusu bulunmakta olup, milyonlarca insanı da öldürmektedirler. Bu yüzden tüm ulusların uzaylılara karşı birleşip saldırıya geçtiği bir filmdir ve bu yüzden izlemenizi öneririz.

 Twelve Monkeys

Bruce Willis ve Brad Pitt’in oyunculuklarını konuşturduğu Twelve Monkeys filminde 2035 yılında bir mahkum, daha önce nüfusun büyük kısmını yok eden ölümcül bir virüsün kökenine inebilmek için zamanda geriye gitmeye gönüllü olmaktadır. Netflix üzerinde izlenebilecek en kült yapımlardan biridir.

Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)