Netflix İçeriklerini Çevrimdışı İzleme Yöntemi

Fahri Gün 27 Şub 2018 İnternet 744  0

Netflix üzerinden film ve dizi indirerek çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz. Yeni içeriğimizde bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Dünyanın en büyük film ve dizi izleme ağı olan Netflix, cihazlar için özel uygulamalara sahip. Uygulamayı açtığınız zaman sol üst taraftan menü ikonuna dokunun ve açılan yan menüden İndirilebilir İçerik seçeneğine girin.

İndirilebilir İçerik kısmına girdiğinizde karşınızda çok sayıda dizi içeriği olduğunu göreceksiniz. Hangisini çevrimdışı izlemek istiyorsanız onun üzerine dokunun. Dokunduğunuzda o filmin veya dizinin özel sayfası açılacaktır. Sayfayı biraz alta indirdiğinizde Bölümler sekmesindeki bölümleri, onun yanındaki indirme butonunu görebilirsiniz. O indirme butonuna dokunduğunuzda alt tarafta İndiriliyor yazısı çıkacaktır. İndirme işleminizi takip edip bitince artık çevrimdışı izleyebilirsiniz.

İndirme işlemi sürerken uygulamada gezinmeye devam edebilir, aynı anda birden fazla film, dizi de indirebilirsiniz. Netflix bu açıdan tıpkı Google Play Store gibi çalışmaktadır. Yani mesela Play Store’da aynı anda birden fazla güncelleme yapıp indirme yapabiliyorsunuz. Netflix’te de bu şekildedir.

İndirdiğiniz bir filmin veya dizinin durumunu görebilmek için tekrar sağ üst köşeden menüyü açın ve burada yer alan İndirilenler adlı seçeneğe dokunun. Böylece indirme durumu özel bir sayfada açılacak, indirme hızı, kapladığı alan ve hangi filmlerin indirilmekte olduğu gibi bilgiler yer alacaktır. Eğer bir indirmeyi iptal etmek isterseniz de aynı sayfadan indirdiğiniz içeriğin üzerine dokunun ve sağ tarafında çıkan Durdur ikonuna basın. İndirme İşlemini İptal Et komutu vererek işleminizi iptal edin.

Etiketler:
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg hakkında bilinmesi gerekenler
Instagram Üzerinden Ürün Satmak İsteyenlere Tavsiyeler
En İyi GIF Yapma Siteleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)