Neflix Kullanıcılarının İşine Yarayabilecek Özel Kodlar

Fahri Gün 09 Oca 2019 Teknoloji 424  0

Medya uygulamaları arasında epey geniş bir içeriğe sahip olan Netflix kütüphanenizde arama gerçekleştirmek bazen epey zor olabilmekte. Fakat Netflix, kütüphanede kullanılmak üzere bazı kodlar sunuyor. Paylaşacağımız Netflix kodları, yeni bir içerik aradığınız sırada epey işinize yarayabilir.

Netflix giderek büyüyor ve ülkemizde de yoğun bir ilgi söz konusu. İçerisinde bir yığın içerik bulunan Netflix’te kullanıcılar bazen aradıklarının tam karşılığını bulamayabilir. Şimdi paylaşacağımız bazı kodlar ve detaylı liste bu sorunu gideriyor.

Bağlantı sonuna vereceğimiz kodları ekleyin

Eğer Netlix sayfası üzerinde örneğin yılbaşı temalı filmlere ulaşmak istiyorsanız o halde arama çubuğuna www.netflix.com/browse/genre/1394527 yazmanız yeterli. Verdiğimiz bağlantının son kısmındaki 1394527 ibaresi yılbaşı temalı filmler için bir kod olup o rakamın yerine farklı rakamlar da yazabilirsiniz. Örneğin Noel temalı çocuk ve aile filmlerinin kodu 1474017’dir.

Kullanabileceğiniz bazı kodlar:

Aksiyon Komedileri kodu: 43040
Romantik Komedi kodu: 5475
Animasyon kodu: 4698
Bağımsız Aksiyon ve Macera Filmleri kodu: 11804
Suç Belgeselleri kodu: 9875

Detaylı listeyi kullanarak yüzlerce alternatif arama yapın

Peki siz daha farklı kategoride içerikler arıyorsanız o halde hangi kodu kullanmalısınız? İşte bunun cevabını vereceğimiz bu bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. Verdiğimiz bağlantıda hangi kategorinin hangi koda sahip olduğu detaylı bir şekilde yazmaktadır. Son olarak bir not düşerek makalemizi sonlandıralım: Servisin Türkiye kütüphanesiyle diğer kütüphaneler farklılık gösterdiği için bazı kodlar Türkiye servisinde çalışmayabilir.
Etiketler:
iOS 15 Üzerindeki Etkileyici 5 Özellik
Oppo Band İnceleme
iMessage Hakkında Bilinmesi Gereken Fonksiyonlar
Epic Games Launcher Açılmama Sorunu Çözüm Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)