MX vs ATV Legends İncelemesi

Fahri Gün 02 Eyl 2022 Oyun 353  0

Yeni yazımızda MX vs ATV Legends video oyununu masaya yatırıyoruz. İşte arcade off-road kategorisindeki MX vs ATV Legends oyunu hakkında bilmeniz gerekenler…

MX vs ATV Legends video oyunu PlayStation 4, PlayStation 5,  Xbox One, Xbox Series X ve PC platformu için piyasaya sürülen, Rainbow Studio eliyle geliştirilen ve yayıncısı THQ olan çok oyuncu destekli bir aksiyon arcade yarış oyunudur.

Oyun içerisinde kariyer modu bulunmakta olup, bu tür oyunlarda alışık olduğumuz vaziyette ilerleyen bir kariyer modu bulunuyor. Oyun içerisinde karakter ve çevresindeki ekip üyelerinin toplandığı bir harita bulunmakta olup, yarışlara katılıp sonuç elde etmenizin ardından haritaya dönüp ekip üyeleriyle konuşup ilerliyorsunuz. Ancak bazen ekip üyelerinin haritada gözükmemesi sorununun da bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

Mekanikler

Bu tarz oyunlarda sürüş mekanikleri son derece önemlidir. Bunun bir arcade yarış oyunu olduğu düşünüldüğü zaman sürüş mekaniklerinin kabul edilebilir yani iyi sayılabilecek seviyede olduğunu söyleyelim. Zaten sürüş mekanikleri konusunda gerçekçilik bekleyen oyuncuların bu tarz arcade oyunlardan ziyade simülasyon yapımlarına yönelmeleri gerekir. Basit motosiklet mekanikleri olan oyunu kontrolcü ile oynaması gayet keyifli duruyor ancak aynısını UTV ve ATV’ler için söylemek mümkün değil.

Grafikler

Sahip olduğu güçlü grafik motorunu gayet iyi kullanan video oyunu, görsellik ve bölüm tasarımları bakımından ön plana çıkmayı başarmaktadır. Görsel anlamda gerçekçilik sunan video oyunu, sizden çok güçlü bir sistem de talep etmemektedir. Güçlü bir sisteminiz bulunduğu taktirde yüksek ayarlarda gayet güzel gözüken grafiklerle oynayabilirsiniz. Aynı zamanda yarış pistleri de güzel tasarlanmış. Uçmalı, bol zıplamalı, yetenek ve görüş isteyen kestirmelere sahip olan haritalar bulunuyor. Yarış pistlerine bazı tuzaklar da yerleştirilmiş.

Sesler ve Müzikler

Müzik elbette kişiye bağlı olarak değişiyor ancak ses efektlerinin genel olarak başarısız olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin lastiklerin toprakta kayarken çıkardığı ses kalitesiz. Oyun her ne kadar arcade olsada yine de ses efektlerinin arcade için bile kötü sayılabilecek seviyede olduğunu söylemek gerekiyor.

Sonuç

Güzel grafiklerle bezenen fakat bazı şeylerin eksik olduğunu hissettiğiniz bir video oyunu olan MX vs ATV Legends yapımının sürüş mekaniklerinin iyi olduğunu söyleyebiliriz ancak animasyon ve sesler konusunda istenen kaliteyi yakalayamıyor. Genel olarak ortalama bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

Öne çıkan artıları:

Gerçekçi, güzel grafiklerinin olması ve bunun yanında grafik ile performans yönünden optimizasyon konusunda da başarılı olması, aynı zamanda yarış pistlerinin güzel tasarlanmış olması öne çıkan artılarıdır.

Öne çıkan eksileri:

Müzikler ve ses efektleri biraz daha iyi olabilirdi. Animasyonların düşük kare hızıyla oynatılması, sürüş mekaniklerine yeterince özenilmemesi göze batan eksiklikler olarak öne çıkıyor.

İnceleme Notumuz: 6.5 / 10

Etiketler:
GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!
Ghost of Tsushima’nın PC’ye Gelmesine Saatler Kaldı!
Meşhur Savaş Oyunu Battlefield 1 Büyük Bir İndirime Girdi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)