Mozilla Firefox Yazı Fontunu ve Dili Değiştirme Yöntemi

Fahri Gün 13 Eki 2017 İnternet 1.176  0

Popüler tarayıcılardan Mozilla Firefox’ta dili ve yazı fontunu nasıl değiştirebileceğinizi detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Mozilla Firefox günümüzün en popüler tarayıcılarındandır. Ücretsiz bir tarayıcıdır ve çok sayıda eklentisi vardır.

Mozilla Firefox’ta dil ve görünüm ayarlarını aşağıdaki adımları takip ederek değiştirebilirsiniz;

  • İlk olarak Mozilla Firefox’umuzu açalım ve sağ üst köşede bulunan üst üste üç çizgi işeritene tıklayalım. Seçenekler yazısını bulup tıklayalım.
  • Açılan ayarlar alanından Dil ve görünüm alanınını bulun. Yazı tipleri ve renkler başlıklı bir ayar göreceksiniz. Burada tarayıcınızın varsayılan yazı tipi belirtilir. Bunu kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde tarayıcının yazıları size ufak geliyorsa sağ tarafında bulunan boyut bölümüne tıklayarak dilediğiniz boyutu seçebilirsiniz.

Bahsettiğim ayar kısmının hemen sağ tarafında da Gelişmiş ve Renkler olarak iki adet buton göreceksiniz. Renkler, tarayıcınıza renk atamanıza yarar. Varsayılan rengi bu ayar ile değiştirebilirsiniz. Gelişmiş ayarında da yazı stili ile ilgili daha fazla ayar yapma şansınız vardır.

Dil Ayarları

Dil ayarları da yine yazı tipleri ve renkler ayarının hemen altındadır. Varsayılan dili bu alanda değiştirebilirsiniz. Dil yazısının yanında bulunan Seç butonuna tıklayın. Açılan pencerede diller liste halinde karşınıza çıkacak. Tarayıcınızı hangi dilde yapmak istiyorsanız onu seçin ve ardından Tamam’a tıklayarak kaydedin.

 

Etiketler:
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)