Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar

Fahri Gün 26 Tem 2023 Teknoloji 243  0

Bu yazımızda motor yağı hususunda en başarılı markalara değiniyor, en iyi motor yağı markalarına ilişkin kısaca bilgiler veriyoruz.

Shell

Petrol yağı hususunda yüksek satış rakamlarına eriştiği bilinen Shell, Petrol Sanayi Derneği’nin sektör raporlarına göre daha önce lider motor yağı tedarikçisi konumuna erişmiştir. Bu bağlamda şirket 10 yıldan uzun süre dünyanın 1 numaralı madeni yağ tedarikçisi olarak seçilerek önemli başarılar yakalamıştır.

Castrol

Tesislerinden 1’i Türkiye’de yer alan Castrol, 85 milyon litrelik madeni yağ ve türevlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Üretimin %85 kadarı litrelik madeni yağ ve türevlerine ilişkindir. Bunun yanında yine üretimin yüzde 85’i iç pazara ve %15’i dış pazara sunulmaktadır. Hali hazırda en çok satan motor yağı üreticisidir.

Liqui Moly

Çok tanınmayan bir motor yağı markası olsada Alman Würth firmasına dair otomotiv ve motorlu araçlar sektöründe faaliyetlerini sürdürmekte olan bir firma olup, Almanya merkezli önde gelen motor yağı üreticilerindendir. 

Elf

Elf, Fransız Total şirketine ait bir yağ markasıdır. Renault marka araçların yetkili servis noktalarında uzun yıllardır yer almaktadır. Renault, Elf ile yaptığı ortaklıktan ötürü Renault araçlarında Elf yağı kullanılması tavsiyelerinde bulunmaktadır.

Mobil

Türkiye’de 100 yıldan fazladır madeni yağ üretimi yapmakta olan Mobil Oil’in dünya üzerinde 30’un üzerinde fabrikası bulunmakta olup bunlardan birisi de Türkiye’de yer almaktadır. İhracat ve ithalat konusunda oldukça başarılı bir markadır.

Etiketler: , ,
Nanobotlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yazılım Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rüzgar Türbinleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Matplotlib Kütüphanesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)