Moto Z2 Force Sonunda Tanıtıldı. İşte Özellikler

ibrahim KIZILIRMAK 25 Tem 2017 Mobil 615  0

Motorola’nın amiral gemisi akıllı telefonlarına bir süredir yeni serilerin ekleneceği konuşuluyordu. Son olarak Moto Z2 modelleriyle gündeme gelen markanın, yeni gelecek akıllı telefon modelinin de Moto Z2 Force serisi olacağı açıklanmıştı. Yapılan açıklamanın ardından akıllı telefon dünyasında yeniden yükselişe geçen markanın yeni akıllı telefonu merakla beklenmeye başladı. Fakat yeni seri akıllı telefonların tanıtım tarihi de özellikleri de bir türlü açıklanmamıştı.

Beklenen özellikler konusunda sürekli iddialar öne atılıyor olsa da Motorola bir ipucu vermeyince Moto Z2 Force modelleri soru işareti olarak kalmıştı. Tüm bunlardan sonra yeni amiral gemisi modeli sonunda ortaya çıktı. Yeni modelin ortaya çıkmasıyla beraber beklenen tüm yenilikler ve değişimlerde açıklanmış oldu. Moto Z2 Force modelinin tüm özelliklerine ve açıklanan farklarına geçiş yapalım.

Moto Z2 Force Bambaşka Bir Ekran Kullanacak

Yine amiral gemisi modeliyle karşı karşıya kaldığımızı gösteren marka, Moto Z2 Force tanıtımından sonra açıkladığı özelliklerle de öne çıkmayı başardı. Tıpkı diğer markaların amiral gemisi modellerinde olduğu gibi Z2 Force akıllı telefonlarında Snapdragon 835 işlemcilerinin kullanılacağı açıklandı. Qualcomm’un en başarılı işlemcileri olduğu gibi amiral gemisi akıllı telefonlarında artık aranan işlemcilerinden biri haline gelen Snapdragon 835 işlemcilerini desteklemek için ise 4 GB RAM bellek miktarının kullanıldığı açıklandı.

Teknik detayları dışında yeni modelin en çok dikkat çeken kısmı ekranları oldu. Genelde Gorilla Glass ve OLED tercihini gördüğümüz amiral gemisi modellerinden farklı olarak Moto Z2 Force, POLED ekran ve Shatter Shield ekran koruma sistemini kullanıyor. Çok daha sağlam ve 2K çözünürlük değeriyle beraber çok daha net görüntü verecek olan telefonların ekran boyutu konusunda ise 5.5 inç tercihi yapılmış durumda.

Moto Z2 Force

Son olarak telefonların kamera kısmında çift arka kamera tercihi yapıldığı görülüyor. 12 MP değerinde ve f/2.0 diyafram açıklığında çift arka kameranın birçok ekstra teknolojiye sahip olduğunu da ekleyelim. Ön kısımda standart 5 MP kullanımı yapılsa da arka kameralar oldukça başarılı gibi gözüküyor.

Şimdiden büyük ilgiyle karşılanan telefonların çıkış tarihi ve fiyat bilgisinin de kısa süre içerisinde açıklanacağı belirtiliyor.

Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Uyku Takibi Programları
OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)