Moto M Güncellemesi İle Gelen Tüm Yenilikler

ibrahim KIZILIRMAK 02 Tem 2017 Mobil 538  0

Lenovo sonrasında yeniden hayata dönen Moto serileri şimdilerde güncelleme haberleriyle gündemde. Birçok modeli için yeni Android sürüm duyuran Motorola her geçen gün yeni Android sürümlerini yayınladığı serilerini de genişletmekte. Son olarak akıllı telefon modelleri içerisinde Moto M modeli için Android Nougat haberi gelmişti. Android Nougat, en güncel Android sürümünü alan Moto M akıllı telefonlarında, hangi özellikler değişti? Yenilikler neler? Bakalım.

Moto M Android Nougat özelliklerine geçmeden telefonun özelliklerini biraz hatırlayalım. Aslında seri son güncellemeleri almış olsa da orta segment için ideal ürünlerden biri. Yani doğrudan amiral gemisi değil. 5.5 inç ekran boyutuyla gelen akıllı telefonlar, Full HD çözünürlük desteğine sahip ve LCD panel kullanımına yer vermiş modeller. Genel kullanım konusunda ekranın oldukça ideal model olduğunu görüyoruz. Zaten çıkış yaptığı dönemde de modelin, hitap ettiği kullanıcı kitlesi bu şekilde ifade edilmişti. İşlemci kısmında da MediaTek Helio P15 işlemcilerine yer veren Moto M, 2.2 GHz ile başarılı bir performans sunmuştu. Şimdi geçelim yeni güncelleme özelliklerine.

Moto M Yeni Güncelleme Detayları

Yeni güncelleme içerisinde Android Nougat serisinin tüm özelliklerini bulabileceksiniz. Yeni bildirim menüsü özellikleri, yenilenmiş arayüz, güç tasarrufu için kullanılan Doze modu, arka plan uygulamalarında tam kontrol, ekranda çift uygulama teknolojisi, yeni hafıza sistemleri ve daha birçok Android Nougat özelliği kullanıma girmiş oldu.

Moto M Android Nougat

Tüm bu özellikler bir yana dursun Moto M için özel olarak yapılmış değişikliklerinde sunulması bekleniyor. Özellikler Motorola’nın diğer serilerinde de olduğu gibi arayüz kısmında değişimler göze çarpabilir. Bu değişikliklerle beraber marka kendi serileri için özelleştirilmiş değişimlerini de sunmuş olacak. Fakat bu konu hakkında şu an için çok fazla detay bilmiyoruz.

Moto M kullanıcılarının Android Nougat güncellemesini yapmak için kullanacakları yöntem ise oldukça basit. Güncelleme doğrudan OTA üzerinden verildi. Bu nedenle güncellemeyi OTA üzerinden indirmeniz ve yazılım güncellemesini doğrudan başlatmanız mümkün. Güncelleme hemen yazılım bölümünde gözükmeyebilir. Bunun için bir süre güncelleme kontrolleri yaparak, yeni güncellemeyi beklemeniz gerekiyor. Çok kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılar için güncellemelerin tamamlanacağı açıklanan bilgiler arasında.

Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Uyku Takibi Programları
OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)