Moto G5S, Moto G5S Plus

Moto G5S ve G5S Plus Tanıtıldı. Özellikleri ve Çıkış Tarihi

ibrahim KIZILIRMAK 01 Ağu 2017 Mobil 708  0

Bir süredir merakla beklenen Motorola’nın yeni telefonu Moto G5S ve G5S Plus sonunda resmi olarak tanıtıldı. Lenovo markası altında yeniden hayata dönen Motorola’nın tercih edilecek en iyi serilerinden biri olarak gösterilen ve orta sınıfın en ideal modelleri olacağı vurgulanan yeni seri akıllı telefonların özellikleri de beğeni toplamayı başardı. Tanıtımdan hemen sonra yeni modeller nasıl özelliklerle öne çıktı? Daha detaylı bakalım.

Moto G5S Plus Tüm Özellikler

Standart modele göre çok daha başarılı olan serisinin özelliklerinde ciddi farklar söz konusu. İşlemci kısmında Snapdragon 625 modelini görüyoruz ve bu ilk fark olarak karşımıza çıkıyor. Bellek kısmında da 3 GB RAM bellek seçimi yapılıyor. İşlemci kısmında daha üstün olan serinin ekran kısmında da daha iyi olduğunu görüyoruz.

Öyle ki Moto G5S Plus ekran bölümünde 5.5 inç ve Full HD desteği sunuyor. Yani daha büyük bir model olarak geliyor. Kamera kısmında da çift kamera tercihi yapılan modelde, 13 MP değerinde çift arka kamerası ve 8 MP ön kamerası bulunmakta.

Moto G5S, Moto G5S Plus

Moto G5S Tüm Özellikleri

Standart seriye geçelim. Baştan şunu belirtelim ki çok yüksek özellikler beklemeyin. Daha çok fiyat performans odaklı bir akıllı telefonun sunulduğunu belirterek özelliklerden bahsedelim.

Snapdragon 430 modeli işlemcilerle gelen Moto G5S, işlemci hızı olarak çok yüksek değerlere ulaşamıyor olsa da başarılı ve kararlı bir performans sunmayı başarıyor. İşlemcilerin yanında yer alan RAM bellek miktarlarının ise 3 GB olarak belirlediği de açıklanan bilgiler arasında. Sadece bu değerleri karşılaştırdığımız zaman orta sınıf akıllı telefonları görmekteyiz. Standart depolama alanı da 32 GB olan telefonların ekran kısmına geçiş yapalım.

5.2 inç ekran boyutuna sahip olan akıllı telefonun, ekranının hemen altında, parmak izi özellikli Home tuşu bulunuyor. Full HD çözünürlük sunan ekranların farklı bir özelliği ise öne çıkmış değil. 16 MP tek arka kameraya sahip olan serisinin Android Nougat işletim sistemiyle beraber geleceği ve 3000 mAh değerinde bataryaları olacağı da son detayları.

Moto G5S tüm bu özellikleriyle 249 Euro fiyata, Moto G5S Plus ise 299 Euro fiyata sahip.

Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)