Monster Hunter World: Iceborne İncelemesi

Fahri Gün 12 Eki 2019 Oyun 290  0

Yeni içeriğimizde Monster Hunter World: Iceborne oyununu masaya yatırmaktayız. İşte incelememize dair detaylar…


Monster Hunter World: Iceborne, Capcom tarafından geliştirildi ve piyasaya sürüldü. Çoklu oyuncu desteğine sahip olan oyun PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için Monster Hunter World’ün ek paketi olarak çıkışını gerçekleştirdi.

Bu nasıl eklenti?


Monster Hunter World oyunu ilk PC için piyasaya sürüldüğünde oldukça fazla ilgi gösterilmişti. Bunu sağlayan yegane etkenlerden biri oyun için harcanan inanılmaz emekti. Böylece oyuncu oyunun başında uzun saatler boyunca sıkılmadan oturabiliyordu. Oyunun bu kadar tutulmasından sonra geliştirici elbette seri dahilinde yeni ürünler de piyasaya sürdü. Monster Hunter World : Iceborne buna gösterilebilecek güzel bir örnek oldu.
Aslına bakarsanız Monster Hunter World: Iceborne başlı başına bir oyun değil yani bir ek paket olarak piyasaya sürüldü. Ancak sahip olduğu etkenler, ortaya konulan değişiklikle tıpkı yeni bir oyun gibi adlandırabilirsiniz. Oyunun ek paketini oynayabilmek için karakterinizi Hunter Rank 16’ya ulaştırmalısınız. Aksi taktirde yeni bölge gözükmeyecektir.
Oyuna ek paket ile beraber Hoarfrost Reach isminde yeni bir bölge eklenmiş. Bu bölge karlarla kaplı oldukça sert, soğuk bir iklime sahip olup içerisinde irili ufaklı çok sayıda yeni canavar barıdndırıyor.

Clutch Claw


Oyuna Clutch Claw özelliği dahil edilmiş durumda. Bu özellik silahınızı omzunuza almadan sağa sola tırmanabilmenizi sağlamakta ve yaratıklara da tutunabilmenize imkan tanımakta. Bu özellikle büyük yaratıklarla çarpışırken işinize yarayabilir.

Yeni silahlar yok


DLC’nin göze batan bir eksikliği var o da yeni tip silahların dahil edilmemiş olması. Bu kadar uğraşılan ve çok daha farklı gözüken bir yapı içerisine yeni silahların da serpiştirilmesi oyun deneyiminin çok daha keyifli bir hale gelmesini sağlayabilirdi.

Dolu dolu içerik


Oyun görevleri bakımından oyuncuyu sıkmayacak türde dolu dolu bir içerik sunuyor. Keyif alacağınız güzel görevler sizleri bekliyor. Bunlara ilişkin detayları spoiler olmaması açısından vermeyeceğiz.
Genel itibariyle oyuna oldukça yakışan, farklılık katan, güzel düşünülmüş bir ek paket olmuş. Ufak tefek performans sorunlarının bulunması ve yeni silah tipi olmayışı ise eksiklikleri olarak gösterilebilir.

Anno 1800 Oynayanların İşine Yarayabilecek 5 Taktik
Kule Savunması Temalı 5 Video Oyunu
Scarlet Nexus İncelemesi
Game Builder Garage İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)