Monitörde Hertz Oranı Ayarlama İşlemleri

Fahri Gün 02 Oca 2020 Bilgisayar 332  0

Yeni yazımızda monitörde Hertz oranı ayarlamanın nasıl yapıldığı konusuna değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

İlk olarak Windows simgesine tıklayın ve Ayarlar kısmına giriş yapın. Sonrasında Sistem > Monitör yolunu izleyin. Oradan da Gelişmiş Görüntü Ayarları seçeneğine tıklayın. Gelen mevcut görüntü bilgilerinden ayarlamak istediğiniz ekranı seçin ve ”Ekran x için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri” seçeneğine tıklayın. Çıkan bölümden Monitör sekmesine giriş yapıp ekran yenileme sıklığı seçeneğine gelip desteklenen en yüksek hertz değerini seçerek Tamam butonuna tıklayın. Böylece işlem tamamlanacaktır. Dilerseniz AMD Radeon sürücü ayarlarından veyahut NVIDIA denetim masasından da hertz ayarı yapabilirsiniz.

AMD Radeon Panelinde Hertz Değiştirmek

İlk olarak masaüstüne sağ tıklayın ve oradan Radeon Ayarları seçeneğine tıklayarak AMD paneline girin. Sonrasında Teknik Özellikler butonuyla mevcut özellikleri görüntüleyin. Yenileme Hızı ayarını kontrol edin ve yapabileceğiniz en yüksek hertz oranını seçip kaydederek işleminizi tamamlayın.

NVIDIA Panelinde Hertz Değiştirmek

Bunun için ilk olarak masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masasına girin. Sonra da sol menüden Çözünürlük Değiştirme sekmesine girin ve Yenileme Hızı seçeneğini yükseltebildiğiniz en yüksek hertz oranını seçip kaydedin.
Etiketler:
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi
Termal Macun Sürerken Yapılan Hatalar
Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)