Monitör Temizlerken Şunlara Dikkat

Fahri Gün 24 Eyl 2017 Bilgisayar 489  0

Monitörünüzü veya televizyonunuzu temizlerken dikkat etmeniz gereken noktaları anlatıyoruz.

Pek çok kişi monitörü kolonyalı bez ile silmeye kalkar. Bu kesinlikle zararlıdır. Kolonya, ilk etapta cihazınıza zarar vermiyor gibi gözüksede zamanla ekranda karartılara, matlıklara neden olabilir ve böylelikle sizi epey rahatsız edebilir.

Peki bu durumda monitörü nasıl temizleyeceğiz? Öncelikle antistatik bir bez gerekiyor.  Sıradan bezler monitörlere zarar verebiliyor. Genellikle monitör ile beraber antistatik bez sunulur ancak bazen bulunmayabiliyor. Bu durumda antistatik bir bez tedarik edin ve ikinci aşamaya geçelim; Bezi kuru olarak da kullanabilirsiniz fakat kuru bir şekilde kullandığınızda tam olarak lekeleri temizlemeyebilir ve hatta monitörünüzü çizebilirsiniz. Bu yüzden bezi biraz nemli bir hale getirin ve o şekilde aşırı bastırmadan ve çok hızlı hareket etmeden monitörünüzün ekranını silin. Monitörünüzün ekranını silerken cihazın kapalı olmasında, elektrik yükü bulunmamasında da yarar vardır.

Bu arada su yerine özel gözlük camı temizleme mendillerini de kullanabilirsiniz. Bu mendiller de yine cama zarar vermeden ve canlılığını öldürmeden silmek için tasarlanmıştır.

Etiketler:
Dünyanın En Hafif Oyuncu Faresi: Model O
Bilgisayar Kullanıcıları Açısından Sağlığı Koruyabilmek İçin İpuçları
Windows’ta Hızlı Başlatmayı Aktif Hale Getirme Yöntemi
Windows 10’da Tarifeli Bağlantı Kullanımı Detaylı Anlatım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)