Modern Bir İnternet Sitesinin Özellikleri

Fahri Gün 08 Eyl 2020 Genel 454  0

Yeni içeriğimizde modern bir internet sitesinde olması gereken özelliklere değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Modern bir internet sitesine sahip olabilmek için uygulanabilecek pek çok yol bulunmaktadır.  Bunlardan en önemlilerine sizler için değinmek istedik.

Modern ve ileriye dönük bir site yapısı

İnternet sitenizin yenilikçi olması son derece önemli.  Bu sebeple sitenizde artık eskiyen temalar kullanmak yerine ileriye dönük farklı ancak kod hataları bulunmayan temaları tercih etmeniz önemli bir avantaj olacaktır. Sitenin modern gözükmesi gerekmektedir.

Hızlı Sayfalar

Modern bir internet sitesinin olmazsa olmaz özelliklerinden biri hızlı açılmadır. Yavaş açılan bir internet sitesinin modern ve ileriye dönük olduğunu söylemek çok güçtür. Sitenin hızlı çalışmasında yüklenecek olan öğe sayısı ve boyutu, bunun yanında host kalitesi son derece önem arz etmektedir. Eğer sitenizin sunucusu zayıf ise o halde modern gereksinimlere uygun olamaz.

Mobil Uyumluluk

Eskiden internet siteleri tasarımsal açıdan masaüstü bilgisayarlar için geliştiriliyorken günümüzde internet kullanıcılarının büyük çoğunluğunu akıllı telefon kullanıcıları oluşturmaktadır. Bu sebeple modern bir internet sitesine sahip olabilmek için sitenin mobil cihazlar ile uyumlu olması gerekmektedir. Kullanıcılar akıllı telefonlarından da siteyi çok iyi bir şekilde görüntüleyebilmelidir. Sitenizin bu bakımdan uyumlu olup olmadığını öğrenebilmek için farklı ekran boyutlarındaki akıllı telefonların tarayıcılarından internet sitenizi ziyaret edin ve doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

İleriye Dönük İçerikler

Elbette ileriye yönelik içerikler de modern bir internet sitesinin adeta olmazsa olmazıdır. Çünkü hiçbir kullanıcı eski içerikler barındıran, artık kullanıcıların ilgisini çekmeyen yazılara sahip olan bir sitede vakit geçirmek istemeyecektir. Dolayısıyla güncel ve ileriye dönük içerikler sunmak son derece önemlidir.
PUBG Taarruz Tüfekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
YouTube Kısıtlı Modu Deaktif Hale Getirme Rehberi
TikTok Üzerinde Yaş Değişikliğinde Bulunma Yöntemi
Discord Netflix Botu Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)