Modem Şifresini Unutanlar İçin İpuçları

Fahri Gün 11 Ara 2020 İnternet 371  0

Yeni içeriğimizde modeminin şifresini unutan bir kullanıcının neler yapması gerektiği konusunda bilgiler vereceğiz.

Modem şifreleri özellikle de karmaşık karakterlerden oluşan zor bir yapıya sahip olduğu için unutulabiliyor. Bu gibi durumlarda uygulayabileceğiniz bazı basit yöntemler bulunuyor. Bunlardan sizler için bahsedeceğiz.

Modemi sıfırlayabilirsiniz

Uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri modeminizi sıfırlamaktır ve bu kesin bir çözümdür. Bir modemi sıfırlayacağınız zaman modemin arkasında yer alan küçük resetleme deliğini kullanıyorsunuz. Modem sıfırlama yaptığınız zaman modeminiz varsayılan modem adı ve şifre ile çalışacağı için artık eski karmaşık şifreyi bilmeniz gerekmez. Ancak modemi sıfırladıktan sonra mutlaka yeni bir şifre belirlemenizi tavsiye ediyoruz.  Aksi taktirde güvenlik sorunu yaşayabilirsiniz. Yeni şifre belirleme işini de modem arayüzünü kullanarak yapabilirsiniz. Mutlaka güvenlik seviyesi yüksek bir şifre oluşturmaya çalışın ve unutmamak için güvenli bir yere not edin.

Arayüz üzerinden şifre değişikliği

Modem arayüzüne girip Ayarlar bölümünden yeni şifre atama ekranına girip yeni bir modem adı ve şifre atayabilirsiniz. Böylece internet sağlayıcınızın sunmuş olduğu bilgilerle ara yüzünüze girip modem şifrenizi kolayca değiştirmiş olursunuz. Arayüz üzerinden şifre değişikliği, genellikle fiziksel modem sıfırlama işlemi işe yaramadığında veya kullanılabilmesi mümkün olmadığında denenen bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor ve kullanıcılıar sorunlarını bu aşamada tamamen çözmüş oluyorlar. Fakat siz hala sorununuzu gideremediyseniz modem üreticiniz ve internet sağlayacınızla en kısa süre içerisinde irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz.
Etiketler:
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing

Yorum Yapmayı Unutmayın :)