Mobil Cihazı İkinci Bir Monitör Olarak Kullanma Yöntemi

Fahri Gün 13 Tem 2022 Teknoloji 219  0

Bu içeriğimizde mobil cihazınızı adeta ikinci bir monitör olarak nasıl kullanabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte detaylar…

Bilgisayarınızı kullandığınız sırada eğer tek bir monitör yeterli olmuyor ise, ikinci monitör de satın almak istemiyor iseniz Spacedesk isimli çoklu monitör uygulamasını deneyebilir, söz konusu mobil uygulama ile mobil cihazınızı adeta ikinci bir monitör olarak kullanabilirsiniz.

Günümüzde bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü cihaz kullanırken genelde tek bir monitör kullanırız ve bu işimizi görür. Ancak zaman zaman aynı anda birden fazla ekrana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ikinci bir monitör almak oldukça pahalı olacağından, Spacedesk gibi çoklu monitör uygulamaları kullanarak sahip olduğunuz mobil cihazı ikinci bir ekran haline getirebilirsiniz.

Spacedesk kullanımı

Uygulamanın son derece kolay bir kullanımı bulunmaktadır. Windows bilgisayarınızın ekranını Android veya iOS mobil cihazınızın ekranına kablolu veyahut kablosuz olarak bağlayıp etkileşim kurabilirsiniz.

Hem ücretsiz olması hem de kolay bir kullanım imkanı sağlaması ile öne çıkan Spacedesk uygulaması, Windows bilgisayar ekranını iOS işletim sistemine sahip ekranlara veya Android işletim sistemli ekranlara kablosuz veya kablolu olarak yansıtmaya yarayan bir programdır.

Nasıl yapılır?

İlk olarak Spacedesk ile bilgisayar ekranını Android cihaza yansıtmaktan bahsedecek olursak; Windows işletim sisteminize uygun olan Spacedesk masaüstü sürümünü indiriniz. Ardından Spacedesk masaüstü kurulumunu tamamlayınız. Sonrasında Spacedesk Android mobil uygulamasını indiriniz. Ardından da etkileşim kuracağınız cihazların aynı Wi-Fi ağına bağlı olduklarından ve Bluetooth fonksiyonlarının açık olduğundan emin olup USB kablo aracılığı ile mobil cihazı bilgisayarınıza bağlayınız. Ardından Spacedesk kullanarak cihazları eşleştiriniz. Böylece Android işletim sistemi için işlem tamamlanacaktır.

iOS cihaza yansıtma yöntemi:

Bunun için ilk olarak Windoıws bilgisayarınıza uygun Spacedesk masaüstü sürümünü indirin. Ardından kurulumu tamamlayın. Sonrasında Spacedesk iOS mobil uygulamasını indirin. Cihazların aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan ve Bluetooth özelliklerinin açık olduğundan emin olmanızın ardından USB kablo ile mobil cihazı bilgisayarınıza bağlayınız. Ardından Spacedesk kullanarak cihazları eşleştirerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Spacedesk güvenli midir?

Çoklu monitör uygulaması işlevi gören Spacedesk, mobil cihazınızın veya bilgisayarınızın üreticisince yayınlanan resmi bir uygulama değildir ve bu elbette bir risk olduğu anlamına gelir. Yine de şu ana kadar uygulama hakkında olumsuz bir yorum olmadığını, güvensiz olduğunu gösterecek herhangi bir ibarenin yer almadığını belirtmek gerekiyor. Ancak Spacedesk yükleme dosyalarını mutlaka resmi internet sitesi üzerinden veya resmi uygulama mağazaları aracılığıyla indirmeniz gerekiyor. Bilinmeyen kaynaklardan indirme yapmayınız.

Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)