MKV Videoyu MP4’e Çevirme Yöntemi

Fahri Gün 16 Haz 2020 İnternet 469  0

Bu yazımızda MKV Videoların nasıl MP4 formatına dönüştürülebileceği konusuna değinmekteyiz. İşte tüm ayrıntılar…


Günümüzde video formatını dönüştürmek kullanıcılar tarafından sıklıkla ihtiyaç duyulan bir işlev olup yeni yazımızda MKV videoların nasıl MP4 formatına çevrilebileceğini derledik. Bu hususta adım adım bilgiler vereceğiz. MKV videoları MP4 formatına dönüştürerek daha kullanışlı hale gelmelerini sağlayabilirsiniz. Çeviri işlemini gerçekleştirebilmek için online araçlardan veya bilgisayarınıza indireceğiniz bir çevirme programından yararlanabilirsinz.


VLC Media Player İle Çevirme


İlk olarak VLC Media Player uygulamasını cihazınıza indirip açın ve Media menüsüne girip Convert / Save bölümüne girin ve Add butonuna yani ekle butonuna tıklayarak dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçip Profile bölümünde de H.264 + Mp3 (MP4) formatını seçin. Ardından yeni dosyanın nereye kaydedilmesini istediğinizi seçip Start butonuna tıklayın. Böylece video uzunluğuna göre bir süre bekletileceksiniz ve işlem tamamlanacak.
Eğer program kullanmak istemezsiniz internet aracı üzerinden de çevirmeyi yapabilirsiniz. Bunun için Cloud Convert aracını kullanabilirsiniz.


Cloud Convert ile MKV Dosyayı MP4’e Çevirme Yöntemi


İlk olarak Cloud Convert internet sitesini açıp Select File butonuna tıkayın ve ardından dönüştürmek istediğiniz videoyu seçip Convert To butonunun yanında yer alan açılır menüden MP4 formatını seçin. Sonrasında ekranın alt kısmında yer alan kırmızı renkli Convert butonunun üzerine tıklayıp işlem tamamlandığında yeşil renkli Download bölümüne tıklayın. Download bölümüne tıkladıktan sonra MP4 formatındaki dosyayı bilgisayarınıza indirerek işleminizi bitirebilirsiniz.
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)