Microsoft Bir Farklı Tablet Tasarımının Daha Patentini Aldı

Fahri Gün 05 Mar 2018 Bilgisayar 388  0

Ünlü teknoloji devlerinden Microsoft, tablet alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. Bu kez de bir başka tablet modelinin patentini aldı.

Söz konusu tablet, katlanılabilir yapıda ve önceki çalışmalara göre biraz daha farklı bir tasarıma sahip. Microsoft, dışarıdan bakıldığında tıpkı bir dizüstü bilgisayar gibi gözüken fakat aslında ekranı katlanılabilir ve klavyeyle iç içe girebilir bir modüler set üzerinde çalışıyor.

Ekran ikiye katlanabiliyor ve dahası klavyenin içerisine takılabiliyor. Böylece dışarıdan bakıldığında sadece bir klavye gibi duruyor fakat aslında içinde ekranı da barındırıyor. Tekrar kullanmak istediğinizde klavyenin içerisinden ekranınızı çıkarıp tekrar açıyorsunuz. Elbette bunun olabilmesi için klavyenin normal klavyelere nazaran biraz daha kalın olması gerekiyor ve zaten sızdırılan görsele bakarsanız klavyenin çiziminin kalınlığı dikkatinizi çekecektir.

Elbette bu tasarım şu an için bir taslak ve piyasaya sürüldüğünde görüntü itibariyle daha farklı olabilir. Öte yandan Microsoft’un şu an yalnızca bu projenin patentini aldığını, yani üretim aşamasında bazı problemlerle de karşılaşılabileceğini unutmamak gerekiyor.

Katlanabilir ekranlarla ilgili teknolojiler üzerinde uzun süredir çalışılıyor. Samsung şirketi de yakın zamanda katlanabilir akıllı telefon çıkarmayı planlıyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

Etiketler: ,
Dizüstü Bilgisayarı Oyunlar İçin Daha Performanslı Hale Getirme Yöntemleri
Excalibur G670 Resmen Çıktı! İşte Özellikleri ve Fiyatı
Oyuncu Bilgisayarında Mutlaka Bulunması Gereken Programlar!
Daha Fazla Hertz Oranına Gerçekten İhtiyacınız Var Mı?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)