Mi 8 Serisi İçin Android Pie Müjdesi!

Fahri Gün 14 Ara 2018 Mobil 501  0

Xiaomi şirketi, Mi 8 serisinden iki akıllı telefon için Android Pie beta sürecini başlattı. Güncellemelere şu an yalnızca bazı kullanıcılar erişebilmekte. Yakın zamanda kararlı sürümün de yayınlanması beklenmekte.

Xiaomi, akıllı telefonlara güncellemeler sunma hususunda hızlı olmaya gayret gösteriyor. Yaşanan son gelişmelere göre Mi 8 serisinden Mi 8 Pro ve Mi 8 Lite akıllı telefonları için Android 9 Pie güncellemesi başladı.

Güncelleme henüz kararlı sürüm seviyesinde değil. Yani beta aşamasında ve henüz yalnızca Çin ile sınırlı. Dolayısıyla güncellemeden global çapta yararlanabilmek mümkün değil. Ancak kısa bir süre sonra global alanda da büyük bir Pie güncellemesinin başlaması bekleniyor.

Mi 8 Pro akıllı telefonunun en öne çıkan niteliklerinden biri ekrandan parmak izi okuma fonksiyonu. Bu iki telefonun ülkemizde de satışa sunulmuş olduğunu belirtelim.

Mi 8 Pro telefonunun özelliklerini hatırlayalım

Mi 8 Pro modelinde 6.21 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran yer alıyor. Snapdragon 845 işlemci kullanılan telefonda 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri bulunuyor. Dahili depolama alanı ise 128 GB olarak dikkat çekiyor.

Telefonun arka kısmında 12 Megapiksellik çift kamera, ön yüzünde ise 20 Megapiksellik tek kamera yer alıyor. 3400 mAh büyüklüğünde bataryaya yer verilen telefonda Android Oreo 8.1 işletim sistemi kullanılıyor. Ancak haberde de ifade ettiğimiz gibi artık Pie ile tanışıyor.

Etiketler: ,
Poco X3 GT İçin Güncelleme Çıktı
Tecno Camon 18 Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi
Xiaomi 12 Pro performans testinde görüldü
5000 mAh Bataryanın Dayanıklılığına Dair Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)