Metro Exodus’u Önceden Satın Alan Kullanıcılar İçin Özel Fırsat!

Fahri Gün 13 Şub 2019 Oyun 442  0

Metro Exodus henüz çıkışını gerçekleştirmedi ancak uzun bir süredir ön sipariş aşamasında. İşin sürpriz kısmı ise oyunun Steam platformundan ön sipariş ile alındığı taktirde daha erkenden oynanabilecek olması.

Oyunlar günümüzde ilk olarak ön sipariş aşamasında veya erken erişimi sürümü aşamasında çıkış yapıyor ve daha sonra final sürümü halinde de çıkarılıyor. Metro Exodus oyunu 15 Şubat tarihinde çıkışını gerçekleştirecek ve şu an ön sipariş aşamasında olan oyunlardan biri.

Steam’den kaldırılmıştı

Oyun ilk etapta Steam platformunda satışa sunuldu. Uzun bir süredir Steam’de ön sipariş aşamasında idi. Fakat Epic Games sürpriz bir şekilde yayıncı ve geliştiriciye teklif götürerek oyunu kendi mağazasına taşımayı başardı. Böylece oyun Steam’den kaldırıldı. Bunun ardından Steam cephesi oldukça sinirlendi ve yayınlanan açıklamada yayıncının kendilerine bir söz verdiğini, bu doğrultuda oyunu önceden Steam üzerinden sipareş edenlerin tüm ayrıcalıklardan yararlanacağından bahsetti.

Ön sipariş süreciyle ilgili büyük iddia

Şimdi PC Gamer kaynaklı bir iddiaya göre de oyunu daha önceden Steam’den ön sipariş olarak alan kullanıcıların çok önemli bir avantajı olacak. Bu oyuncular oyunun lansmanından itibaren oynamaya başlayabilecek. İndirme işlemleri de Epic üzerinden ön sipariş edilen oyunlara nazaran daha erken başlayacak. Bu iddialar sonrasında Epic Games cephesinden bir açıklama gelip gelmeyeceği merak konusu.
Etiketler:
Mafia Trilogy Fiyatı Yarı Yarıya İndi
Dead Cells, Hafta Sonuna Özel İndirim Aldı
FIFA 22 Yılbaşına Özel İndirim Aldı
Steam’de Büyük Kış İndirimi Başladı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)