Messenger Gönderilen Mesajı Geri Alma Yöntemi (Detaylı Anlatım)

Fahri Gün 09 Şub 2019 İnternet 496  0

Ünlü sosyal medya platformu Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’da gönderilen mesajı nasıl geri alabilirsiniz? Detaylarıyla değiniyoruz. 

Facebook kullanıcılarının birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan Messenger uygulamasına sık sık yeni özellikler dahil ediliyor. Bu özelliklerden biri de gönderilen mesajın geri alınabilmesi oldu. Geçtiğimiz dönemde yaptığımız bir haberde Messenger’a yeni bir özelliğin geleceğinin ve bu özelliğin mesajları geri almakla ilgili olduğunun müjdesini vermiştik. Nitekim şu an özellik Messenger’da aktif durumda ve kolayca kullanabilirsiniz. 

Messenger’da gönderilen mesaj nasıl geri alınabilir?

Öncelikle özellikten hem iPhone hem Android kullanıcılarının faydalanabileceklerini belirtelim. Bir süredir test edilen özellik resmen aktif halde ve kullanabilmek için yapmanız gereken şey Herkes İçin Kaldır komutunu kullanmak. Bu komutu kullanabilmek oldukça basit. İlk olarak gönderdiğiniz mesajı silmek için üzerine gelip basılı tutun. Çıkan seçenekler arasında Kendin İçin Kaldır veyahut Herkes İçin Kaldır komutlarından birini kullanan. Adı üzerinde kendiniz için kaldırdığınız taktirde mesaj karşı tarafa gözükmeye devam eder. Fakat herkes için kaldırırsanız hem gruplarda hem de şahsi görüşmenizde yollamış olduğunuz o mesaj artık görülemez hale gelir. 

Bir mesajı kaldırdığımda bildirim gider mi?

Bildiğiniz üzere WhatsApp uygulamasında bir kişiye mesaj gönderip sildiğiniz zaman ona ‘Bu mesaj silindi’ şeklinde bir bildirim gidiyor. Aynı şey Facebook Messenger uygulamasında da geçerli. Bir kişi mesaj silindiyse içeriğini göremez ama bildirimini görür. 

Silme süresi ne kadar?

Her ne kadar gönderdiğiniz mesajı geri alabiliyor olsanızda bunun bir süresi var. Messenger ekibi bu süreyi 10 dakika olarak uygun görmüş. Dolayısıyla bir mesajı gönderdikten sonra yalnızca 10 dakika içerisinde silebilirsiniz. Aksi taktirde silebilmeniz mümkün değil. 

Facebook Messenger Lite üzerinde de kullanılabiliyor mu?

Özellik şu an Lite sürümünde maalesef etkin değil ancak kısa sürede ona da gelmesi bekleniyor.
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)