Meizu Pro 7

Meizu Pro 7 Tanıtıldı. Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

ibrahim KIZILIRMAK 26 Tem 2017 Mobil 754  0

Çinli teknoloji devi Meizu’nin, teknoloji devlerine cevabı niteliğinde değerlendirilen yeni seri akıllı telefonlar Meizu Pro 7 modeli sonunda tanıtıldı. Belirtildiği gibi Temmuz sonuna doğru gerçekleştirilen tanıtımla beraber telefonların tüm detayları da açıklandı. Yeni modellerin nasıl detaylara sahip olduğuna ve modellerin fiyatlarına daha detaylı olarak bakalım.

Meizu Pro 7 Tasarım ve Ekranlar

Yeni model tasarım konusunda gerçekten başarılı serilerden biri olarak değerlendirildi. Öyle ki arka kısımda da bir ekranla beraber gelen seri, hem çift ekranlı yapısı hem de genel tasarım hatlarıyla ilgi odağı oldu. Ön kısımda parmak izi sensörleri için kullanılan Home butonunun dışında başka bir bölüm bulunmadığı görülen akıllı telefonların geniş bir ekranı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Arka kısma geldiğimizde ise çok daha farklı bir yapı görüyoruz. Ekranların köşesine konumlandırılmış olan bir mini ekran ve hemen üstünde çift kamera gördüğümüz akıllı telefonların, sağ alt köşesinde de Meizu logosu yatay bir şekilde kullanılmış. İlgi gören tasarım dışında ekran özelliklerine geçelim.

Meizu Pro 7

Ön Ekran: Super AMOLED ekran teknolojisinin kullanıldığı ve standart modelde 5.2 inç ekranların sunulduğunu görüyoruz. Full HD çözünürlük değerine sahip olan ekranlar oldukça başarılı bir görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca ekstra bir güç tasarrufu modu sunulduğunu da ekleyelim.

Arka İkinci Ekran: AMOLED ekran kullanımı yapıldığı görülen ikinci ekran ise kameraların hemen altında 1.9 inç gibi bir boyuta sahip. Bildirim göstermeden, duvar kağıdı gösterimine kadar hemen her işlemi de bu ekranlarda kullanabiliyoruz.

Plus modelinde 5.7 inç ekran ve Quad HD çözünürlük değeri sunuluyor. Yani biraz daha iyi bir ekran performansı söz konusu.

Meizu Pro 7 Tüm Teknik Özellikler

Teknik özellikler kısmına geldiğimiz zamanda MediaTek Helio P25 işlemcileri dikkat çekiyor. Daha öncede kullanılan işlemciler bu seride de yer almış durumda. Plus modeli için durum biraz farklı tabi. Plus modelde doğrudan Helio X30 modeli yer alıyor. Bunun dışında standart olarak sunulan Meizu Pro 7 modelinde 4 GB RAM bellek kullanımı ve 64 GB depolama alanı var. Bu oran Plus modelinde değişiyor. 6 GB RAM bellek kullanımı ve 128 GB depolama alanı görüyoruz.

Meizu Pro 7

Kameralarına geldiğimizde de 12 MP çift arka kamera kullanılan Meizu Pro 7 serilerinin her iki modelinde de aynı kamera dikkat çekiyor. Bu kameralar standartlardan farklı olarak köşeye yaslanmış ve biraz alta inerek ikinci ekranın hemen üstünde konumlandırılmış. Ön kamera ise selfie için geliştirilmiş ve 16 MP değerinde.

3000 ana model de, 3500 plus modelde pil kapasitesine sahip olan telefonların fiyatlarının ise 430-530 dolar arasında değiştiği de açıklandı. Meizu Pro 7 serilerinin çıkış tarihi içinse 5 Ağustos ayı açıklaması geldiğini de eklemiş olalım. Tabi bu süre ülkemiz için biraz daha uzun olacak.

BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
WhatsApp’a Alternatif Arayanların Kullanabileceği Mesajlaşma Uygulamaları
Realme Race Telefonunun Bazı Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)