Meizu A5 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

ibrahim KIZILIRMAK 03 Tem 2017 Mobil 662  0

Meizu Pro 7 üzerinde çalışmaları devam ettiği bilinen Meizu, bir yandan amiral gemisi akıllı telefonlarının üretimi üzerinde çalışırken bir yandan da yeni orta segment akıllı telefonları piyasaya sürmeye de devam ediyor. Bu noktada son olarak Meizu A5 akıllı telefonlarının duyurusu gerçekleştirildi. Orta sınıf ile giriş seviyesi arasında bir model olan Meizu A5 akıllı telefonlarının özelliklerine bakalım.

Meizu A5 Teknik Detaylar

Amiral gemisi modeli olmaması nedeniyle Meizu A5 serisinden zaten çok yüksek özellikler beklenmiyor. Fakat fiyat performans odaklı iyi modellerden biri olan Meizu A5 akıllı telefonları, iyi bir ikinci telefon olarak gösterilebilir. Telefonların teknik özelliklerine geçecek olursak ilk olarak karşımıza MediaTek MT6737 işlemcileri çıkıyor.

Fiyatı düşürmek adına kullanılan işlemci modellerinden biri olan MediaTek serisi fiyatı düşürürken, hızdan da fedakârlık yapılmasına neden oluyor. 1.3 GHz hızı pek tatmin etmeyecek bir saat hızına sahip. Cortex A53 mimarisine sahip olan işlemcilerin yanı sıra Ram bellek kısmında ise 2 GB RAM bellek kullanılmış durumda. Bu bakımdan giriş seviyesini pek fazla geçemeyen telefonların, grafik biriminde ise karşımıza Mali-T720 serisi çıkıyor.

Meizu A5

Meizu A5 Kamera Özellikleri

Meizu A5 kamera kısmına geçecek olursak, 8 MP değerinde arka kamera kullanılmış durumda. 8 MP değerinde arka kamera kullanıldığı görülen akıllı telefonların standart kamera teknolojilerini barındırdığı açıklandı. Ön kamera kısmında ise 5 MP değerinde kameralar kullanılmış.

Meizu A5

Meizu A5 Ekran Özellikleri

Yeni serinin ekran kısmındaysa 5 inç boyutunda ekranlar karşımıza çıkıyor. HD çözünürlük değerine sahip olan ekranların, LCD panel teknolojisine de sahip olduğu tanıtımda dikkat çeken detaylardan biri oldu.

Tüm bu özellikleriyle beraber Meizu A5 akıllı telefonları, giriş seviyesinin en uygun fiyatlı telefonlarından biri olarak gösteriliyor. Henüz açıklanmamış olsa da düşük bir fiyat aralığı olacak olan yeni modelin, çıkışının ise yaz ay sonunu bulması bekleniyor.

BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
WhatsApp’a Alternatif Arayanların Kullanabileceği Mesajlaşma Uygulamaları
Realme Race Telefonunun Bazı Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)