Megane 2 Egzoz Emisyon Uyarısını Silme Rehberi

Fahri Gün 29 Eyl 2022 Teknoloji 246  0

Megae 2 Egzoz Emisyon Uyarısı nasıl silinmektedir? Egzoz emisyon uyarısını silmek adına uygulanabilecek olan bazı yöntemler bulunmakta olup şimdi sizler için onlara değineceğiz.

Renault Megane 2 egzoz emisyonu kontrol ettiriniz uyarısını silmek adına uygulanabilecek en sağlıklı yöntem ateşleme bobini değiştirilmesidir.

Peki neden?

Megane ve Scnic olarak iki kasa şeklinde adlandırılan seride ateşleme bobini arızası meydana geldiği zaman egzoz emisyon uyarısı çıkar.

Oluşan uyarı beraberinde aracın motorunda ciddi bir vibrasyon hissedilmesine sebep olur. Aracın içinde ve otomobilin motor kısmında titreme hissedersiniz. Bu durum ateşlemenin düzgün yapılmadığını gösterir ve sonuç olarak uyarı ışığı yanar.

Arıza nasıl giderilir?

İkaz ışığının sönmesi için arızayı gidermek gerekir. Arızayı gidermek için de ateşleme sisteminde arızalı olan parçayı değiştirmelisiniz veya partikül filtresi değişimi yapmalısınız. Renault egzoz emisyon kontrol uyarısı, tıkanan partikül filtresinden de kaynaklanmakta olup, partikül filtresinin temizlenmesi için aracın yüksek devirde çalıştırılması yöntemi uygulanabilir.

Örneğin 20 dakika boyunca aracı sakin bir yolda yüksek devirde kullanın. Mesela üçüncü vitese alıp aracı 3500 devirde kullanarak tabiri caizse biraz bağırtın ve böylece aracın ısı ile tıkanan partikül filtresinin açılmasını sağlayın. Yani yüksek sıcaklık uygulayarak manuel temizleme şilemi yapabilirsiniz. Zaten servisler de buna benzer bir yöntem uygular ancak onlar için yüksek ücretler ödemek gerektiği de aşikardır.

Etiketler:
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)