Maxthon 5 İncelemesi

Fahri Gün 12 Eki 2017 İnternet 737  0

Maxthon 5, eski sürüme göre oldukça değişik bir hale getirilmiş. Yeni sürüme şöyle bir gözatıyoruz

Günümüzde çok fazla internet tarayıcısı var ama bunlardan sadece bazıları popüler. Oysa popüler olmayıp kaliteli olan bazı tarayıcılar da var. Mesela Maxthon tarayıcısı bunlardan biri. Maxthon aslında kendi kemik kitlesine sahip bir tarayıcı ancak genel itibariyle internet dünyası ile aşırı içli dışlı olmayan bir kimse tarayıcı olarak Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcıları bilir.

Maxthon, özellikle kullanışlılık anlamında çok başarılı bir tarayıcı ve bu yıllardır böyleydi. Fakat geçtiğimiz yıl yapılan büyük değişiklikler ile tamamiyle yenilenmiş bir Maxthon gördük. Açıkçası yeni Maxthon benim hiç hoşuma gitmemişti çünkü güçlü bir sistemde bile kasıyordu. Bu yüzden bilgisayarımdan kaldırmıştım.

Fakat geçtiğimiz günlerde Maxthon’a bir şans daha vermeye karar verdim. Maxthon üzerinde tekrar yoğun çalışmalar yapılmış ve yenilenmiş Maxthon sunulmuş. Buna Maxthon 5 denmekte. Maxthon 5 ile Maxthon uygulaması eski hızına tekrar kavuşmuş ve hatta daha da hızlanmış diyebilirim.

Uygulamanın hem flash tabanlı işlevlerde hem de internette gezinirken oldukça başarılı olduğunu ifade etmem gerekiyor. Kendisine has tasarımı ile dikkat çeken uygulamanın en büyük farklılığı sol üstte bulunan profil bölümü. Özel hesaplar açabiliyorsunuz ve özel profiliniz ile pek çok özelliği kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda pek çok eklentiyi de sorunsuz bir şekilde destekliyor.

Uygulama yenilenirken eski altyapısı da biraz  korunmuş. Yani pratik oluşu hala devam ediyor. Özellikle çok fazla sekme açıp o şekilde internet kullanıyor ve sekmeler arası geçiş yapıyorsanız oldukça hoşunuza gidecek.

SONUÇ

Yeni Maxthon 5 eskisine göre daha modern ve biraz daha hızlı bir tarayıcı. Günümüzde Google Chrome gibi popüler tarayıcılara kesinlikle rakip olabilecek düzeyde bir tarayıcı. Yani eğer şu günlerde bir alternatif arıyorsanız bir şans verebilirsiniz. Uygulamayı  hem Windows hem farklı işletim sistemleri içni özel olarak resmi internet sitesinden indirebilirsiniz. Ücretsizdir.

Etiketler:
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg hakkında bilinmesi gerekenler
Instagram Üzerinden Ürün Satmak İsteyenlere Tavsiyeler
En İyi GIF Yapma Siteleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)