Maillerinizin Tehlikede Olup Olmadığını Bu Yöntemle Anlayın!

Fahri Gün 22 Oca 2019 İnternet 399  0
Sahip olduğunuz mail adreslerinin çalınmış, sızdırılmış olup olmadığını merak ediyorsanız Have i been pwned servisini kullanabilirsiniz. Söz konusu internet sitesi üzerinden tüm bilgilerin sorgulaması yapılabiliyor. Günümüzde siber ortamda pek çok saldırganlık hadisesiyle karşı karşıya kalıyoruz. Henüz geçtiğimiz günlerde milyonlarca mail hesabının çalındığı bilgisi ortaya çıktı. Bu gibi haberler ortamı iyice gererken kullanıcılar gizlilik konusunda önemli ölçüde şüpheye düştü.

haveibeenwpned kontrolü yapın!

Gizliliğinizin hala güvende olup olmadığını merak ediyorsanız şimdi size önereceğimiz adımları uygulayabilirsiniz. Sahip olduğunuz mail bilgisinin herhangi bir internet sitesi tarafından sızdırılıp sızdırılmadığını görebilmek için haveibeenpwned.com internet sayfasını ziyaret edin ve karşınıza çıkan arama kutucuğuna mail adresinizi yazın. Yapacağınız sorgulamada direkt olarak mailinizin veri sızıntılarına karışıp karışmadığına dair somut bilgi bulabilirsiniz. Eğer kırmızı yanıyorsa tehlike var demektir.

oh no – wpned! yazısına dikkat

Eğer oh no – wpned! şeklinde bir uyarı alıyorsanız o halde mail adresiniz siber korsanlar tarafından alınmış ve üzerinde çalışılıyor olabilir. Dolayısıyla tehlike altında olabilirsiniz ve en kısa süre içerisinde parolalınızı değiştirmenizi tavsiye ederiz.
Etiketler:
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)