MacOS ve Linux Bilgisayarın Kaç Bit Olduğunu Tespit Etme Yöntemi

Fahri Gün 09 Eyl 2020 Genel 763  0

Yeni içeriğimizde MacOS veya Linux yazılımı yüklü olan bir bilgisayarın kaç bit olduğunun nasıl tespit edilebileceği konusuna detaylı bir şekilde değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Bilgisayar işletim sistemlerinden MacOS’ta bilgisayarınızın işlemcisinin ve işletim sisteminin 32 Bit mi 64 bit mi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemler vardır. Yeni yazımızda bu yöntemlere sizler için detaylı olarak değiniyoruz.

MacOS İçin:

İlk olarak menü bölümündeki Apple simgesine tıklayın ve ardından Bu Mac Hakkında seçeneğine tıklayın ve açılan bölümden Daha Fazla butonuna tıklayıp Donanım bölümüne girin. Ardından işlemci satırını bulun. İşlemci satırında bilgisayarınızın işlemcisinin kaç bit olduğunu kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Linux İçin :

Linux işletim sistemi yüklü bir bilgisayarın kaç bit olduğuna bakabilmek için bilgisayarınızdaki komut istemi ekranını açıp Komut İstemi ekranına  grep flags /proc/cpuinfo komutunu girip klavyenizden Enter tuşuna basın.  Komut yanıtında Im satırını bulup söz konusu satır üzerinden bilgisayarınızın işlemcisinin kaç bit olduğunu görüntüleyebilirsiniz.
PUBG Taarruz Tüfekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
YouTube Kısıtlı Modu Deaktif Hale Getirme Rehberi
TikTok Üzerinde Yaş Değişikliğinde Bulunma Yöntemi
Discord Netflix Botu Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)